Operator Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego składa wniosek o objęcie jej postępowaniem układowym, które ma uchronić spółkę przez upadłością i utratą płynności finansowej. Czy to oznacza koniec wypożyczania rowerów? 

 

Od 1 kwietnia do  5 maja rowery miejskie w związku z koronawirusem nie mogły funkcjonować. To  odbiło się na sytuacji finansowej operatora Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego spółce Nextbike.

Spółka będzie negocjowała z wierzycielami spłatę należności lub ich części w ramach postępowania układowego. Proces restrukturyzacji nie będzie miał wpływu na funkcjonowanie roweru miejskiego w naszym mieście.

Kołobrzeski Rower Miejski do tej pory cieszył się ogromnym powodzeniem zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. W  tej chwili liczy 13 stacji i ponad 120 rowerów.

 

Komentarze  
+4 # Biznesmeni 2020-05-20 15:08
Opieranie działalności gospodarczej tylko na rolowaniu kredytów to już przeszłość . Szanująca się firma musi odkładać zapas na "czarną godzinę". A rowery to dobry pomysł , na pewno ktoś zaradny to przejmie .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # kael 2020-05-20 18:42
Dobrze się kręciło i się zatarło. Pewnie się dogadają bo to przecież pieniądze niczyje czyli społeczne będą pokrywać straty. Jednak ile rodzin teraz jest w makabrycznej sytuacji i muszą sami ogarniać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # olo999 2020-05-20 19:24
Zobaczcie jaki jest skok sprzedaży rowerów. Ludzie wolą kupić rower niż płacić za taki szrot.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # Wuja Lutek 2020-05-21 01:01
Mało kto wie, że ta firma wyposażyła w rowery 39 miast. W każdym z nich władzę sprawuje prezydent z PO. Przypadek? Swoją drogą, jak to jest? Nie padają firmy autokarowe, a pada firma rowerowa, a przecież zainteresowanie rowerami w marcu i kwietniu jest niemal zerowe. Ktoś umie to wytłumaczyć? W sumie to chyba ja umiem. Ci z PO potrafią spier...ić wszystko za co się wezmą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-7 # Krzysztof dw 2020-05-21 23:56
W marcu i kwietniu zerowe ??? We Wrocławiu cały rok na okrągło można wypożyczać i frekwencja jest 12 miesięcy non stop
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn