To będą egzaminy inne niż te które znamy. Matury rozpoczną się 8 czerwca. Szkoły już się do nich przygotowują. I co ważne, w tym roku matury są pisemne, ale niektórzy będą musieli zdawać też ustnie.

 

8 czerwca rozpoczną się matury. Do tego ważnego egzaminu w tym roku szkoły muszą się przygotować w sposób szczególny. Są już odpowiednie zalecenia Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji i Głównego Inspektora Sanitarnego. Na każdym kroku muszą być zachowywane szczególne środki ostrożności. Wytyczne dotyczą np. liczby sal, w których będą przeprowadzane egzaminy, zaopatrzenia w odpowiednie ilości płynów do dezynfekcji.

Najbliższy piątek, czyli 22 maja to ważny termin dla tych maturzystów, którzy oprócz egzaminów pisemnych, muszą zdawać egzaminy ustne. Do tego dnia muszą zgłosić to dyrektorowi szkoły. Egzaminy ustne wymagane są w przypadku tych maturzystów, którzy chcą przystąpić do rekrutacji na uczelnie zagraniczne. 

Komentarze  
+1 # Sanna 2020-05-25 15:09
Jakiegoś rodzaju wyzwanie to będzie ale wydaje mi się, że powinno udać się przeprowadzić bezproblemwoo w końcu mamy do czynienia z 18-19 latkami a nie dziećmi. A młodzi, skoro teraz i tak nie można nic ciekawego robić, to powinni swój czas poświęcać na powtórki. W tvp leci szkoła i repetytorium, idealne programy na przede dniu egzaminów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn