Władze Łodzi przed podjęciem decyzji o otwarciu żłobków i przedszkoli poddały wcześniej wszystkich pracowników mających kontakt z dziećmi testom przesiewowym na obecność koronawirusa. Radna Małgorzata Grotto pytała o takie testy w Kołobrzegu.

 

Podczas posiedzenie Komisji Społecznej radna Kołobrzeskich Razem Małgorzata Grotto poruszyła temat testów na koronawirusa wśród nauczycieli. Podała przykład Łodzi, gdzie na ponad 3300 przebadanych pracowników, wytypowano 456 osób z podejrzeniem koronawirusa. To blisko 14 procent.  Czy takie testy są zasadne w Kołobrzegu? pytała przewodnicząca Komisji Społecznej.

W przedszkolach i żłobku pracuje ok 800 osób. Wykonanie testów wysokiej jakości czyli takich za 450 – 500 zł oznaczałoby wydatek z budżetu w wysokości pół miliona złotych odpowiedziała zastępca prezydenta Ilona Grędas – Wójtowicz. Co więcej gdybyśmy przeprowadzali takie testy to nie tylko  wśród pracowników oświaty ale też np. Straży Miejskiej, MOPSu, spółek czy Urzędu Miasta. Wszędzie tam gdzie jest kontakt z osobami z zewnątrz. A to wydatek jeszcze większy. Stąd nie należy się spodziewać że w Kołobrzegu zostaną powtórzone działania podjęte w Łodzi.

Komentarze  
+8 # podatnik 2020-05-21 04:00
To w hierarchii pieniądze są wyżej niż zdrowie i życie?
"Pieniądze to nie wszystko"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # Kołobrzeżanin 2020-05-21 21:19
A teraz wyobrażmy sobie co by było gdyby w czasie pandemii rządziła w Polsce koalicja PO - PSL . Znowu Polacy by usłyszeli , że pieniędzy nie ma i nie będzie na jakieś tam testy , a w ogóle to sorry , ale taką mamy pandemię i leczcie się sami .
To się w głowie nie mieści , że te pełowce dalej się pchają do rządzenia .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Kg 2020-05-22 23:17
W Kołobrzegu rządzi PO z PSL i jak widać tak gospodarza że nie stać ich(nas) na podstawowe badania (testy) dla ważnych pracowników. Takie miasto jak Kołobrzeg powinno dołożyć wszelkich starań aby szybko wyjść z epidemii i rozkręci sezon turystyczny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn