Od poniedziałku w szkołach podstawowych będą prowadzone zajęcia opiekuńcze. Tylko garstka rodziców uczniów klas 1- 3 zdecydowała się z tej formy opieki skorzystać.

 

Do wczoraj do godziny 15 rodzice składali deklaracje. Wyniki wskazują jednoznacznie, że w poniedziałek niewielu uczniów pójdzie do szkoły, bo tylko 54.

W szkołach będą obowiązywać rygory sanitarne. Dzieci będą mogły uczestniczyć w zajeciach pod pewnymi warunkami. np. w kasach nie będzie więcej niż 12, w wyjątkowych sytuacjach 14 dzieci. Przed wejściem do szkoły będą miały mierzoną temperaturę.

 

Informując o szkołach prezydent miasta przedstawiła też sytuację w czynnych od 18 maja przedszkolach. Frekwencja w tych placówkach jest niska mimo wcześniejszych deklaracji rodziców, które świadczyły o dużo większym zainteresowaniu. Dzisiaj we wszystkich przedszkolach było 57 dzieci. AM zapowiada więc, że w przyszłym tygodniu urzędnicy będą się tej sytuacji przyglądać i podejmą odpowiednie kroki. To może oznaczać zamykanie niektórych placówek i przyjmowanie dzieci do kilku wyznaczonych. Ale ostateczna decyzja zapadnie za kilka dni. Przypomnimy, od 25 maja już 30 % a nie jak wcześniej 10% rodziców deklarowało, że pośle dzieci do przedszkoli.

 

Komentarze  
+3 # wjx 2020-05-23 13:57
Nic dziwnego. W krajach gdzie nie ma przymusu nauki rodzice niezbyt chętnie wysyłają dzieci. I u nas jest tak samo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn