Jak już wcześniej informowaliśmy kołobrzeskie place zabaw pozostawały zamknięte. Tyle że nijak się to miało do rzeczywistości, bo place często były wręcz oblegane przez dzieci. Urząd Miasta dzisiaj place zdezynfekuje ale to działanie jednorazowe.

 

Jak poinformował nas Michał Kujaczyński z uwagi na ogromną ilość zapytań dotyczących zamkniętych kołobrzeskich placów zabaw, wydział Gospodarki Komunalnej i Lokalowej przeanalizował sytuację w innych miastach i obowiązujący stan prawny. W wielu miejscach jest tak, że rodzice udają się na place zabaw z pełną świadomością obecnych zagrożeń, samemu dezynfekując urządzenia, na których bawią się ich dzieci. Dziś kołobrzeskie place zabaw zostaną zdezynfekowane i opatrzone informacjami o możliwych zagrożeniach wynikających z COVID-19. Taśmy zabezpieczające zostaną zdjęte. Jednakże dezynfekcja jest jednorazowa i każdy musi mieć świadomość, że korzystanie z placów zabaw może nie być w pełni bezpieczne. Przypomnę, że miesięczny koszt dezynfekcji wszystkich placów zabaw (jedna dezynfekcja dziennie) to kwota ponad 600 tysięcy złotych. Tak wysoki koszt uniemożliwia codzienną dezynfekcję prowadzoną przez miasto.

Wobec powyższego należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, a odwiedzając place zabaw trzeba mieć świadomość zagrożeń i ryzyka w związku z panującym stanem epidemii.

Poniżej najważniejsze zasady i wytyczne dotyczące placów zabaw.

Najważniejsze zasady organizacji i funkcjonowania placów zabaw

w dobie COVID-19.

1. Uczestnikiem placu zabaw może być dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną (dotyczy to również opiekunów).

2. Opiekunowie powinni zachować dystans społeczny między sobą wynoszący co najmniej 2 m (dotyczy to osób, które wspólnie nie zamieszkują lub nie gospodarują).

3. W sytuacji, gdy na placu zabaw nie można zachować dystansu społecznego wynoszącego 2 m z uwagi na dużą liczbę przebywających osób, zaleca się rezygnację z rekreacji lub jej kontynuację w późniejszym czasie.

4. Zaleca się, aby opiekunowie wyposażeni byli w środki pozwalające na utrzymanie higieny dziecka np. chusteczki do umycia rąk oraz czuwali, nad przestrzeganiem podstawowych zasad higieny (np. unikanie bliskiego kontaktu twarzą w twarz z innymi uczestnikami podczas zabawy, kasłanie/kichanie w chusteczkę lub zgięcie łokciowe – nie w kierunku innych).

5. Należy bezwzględnie pamiętać o higienie rąk dziecka oraz opiekuna każdorazowo

po zakończonej zabawie na placu zabaw.

6. Nie zaleca się angażowania w opiekę nad dzieckiem (lub dziećmi) korzystającym z placu zabaw osób powyżej 60 roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi.

7. Nie jest wskazane spożywanie posiłków oraz napoi w trakcie zabawy.

8. W przypadku gdy dziecko manifestuje bądź przejawia niepokojące objawy choroby należy niezwłocznie przerwać pobyt na placu zabaw.

9. W przypadku gdy dziecko podczas zabawy korzysta z własnych zabawek, opiekunowie powinni na bieżąco pilnować, aby nie były one udostępniane innym dzieciom, a po powrocie do domu zostały przynajmniej umyte z użyciem detergentu lub wyprane.

 

Komentarze  
0 # Misiu 2020-07-04 06:23
Na każdym placu zabaw proponuje postawić
Ołtarzyk Świętego Ewangelisty Ukasza dr Mengelego tudzież Ewangelisty Mateusza zMorawieckiego
Ps " Pinokio "

Których mianował biskup Długosz na Jasnej Górze w imieniu Mefistofelesa

Na ołtarzykach onech dziatwa polska modlić się będzie do Szatana i uczyć onanizować
Zgodnie z programem szkolnictwa przyszłego naszego prezydenta Czaskowsky
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn