Dwie ulice w dzielnicy Uzdrowiskowej i główny ciąg komunikacyjny w mieście przechodzi pod zarządzenie naszej gminy. Starostwo powiatowe już podjęło stosowne uchwały. Miasto szykuje się na przejęcie i zapowiada, że w dzielnicy uzdrowiskowej będzie więcej płatnych miejsc parkingowych.

 

W związku z wybudowaniem i oddaniem do użytku drogi ekspresowej S 6 i zgodnie z zapisami tzw ustawy kaskadowej zmieniają się zarządcy poszczególnych odcinków dróg. 

W ramach tej kaskady powiat przejął od województwa drogę nr 102. Teraz przekazuje ulice naszej gminie. Są to 6 Dywizji Piechoty od ronda Inwalidów Wojennych przy osiedlu Europejskim, Trzebiatowska, Kamienna aż do świateł na skrzyżowaniu Koszalińskiej, Lipowej i Kupieckiej. Oraz 2 ulice w dzielnicy Uzdrowiskowej, Zdrojową i Kasprowicza a także fragment ul. Michałowskiego w Radzikowie.

Szczegóły w materiale wideo

Komentarze  
+23 # kael 2020-07-28 16:41
Proszę pomyśleć nad wprowadzeniem opłat dla pieszych za stąpanie po krzywych , dziurawych chodnikach. Zdobyte dzięki temu fundusze można by przeznaczyć znowu na remont chodników przez zaprzyjaźnionych brakorobów i tak dalej i tak w kółko. Przecież mieszkańcy są dla miasta i urzędników nie odwrotnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+21 # orety 2020-07-28 16:49
I bardzo dobrze, niestety Zarząd Dróg Powiatowych nie dba należycie w mieście o drogi, chodniki, przycinanie drzew i sprzątanie w obrębie pasa jezdni będących pod ich władaniem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+26 # Czas na Porządki 2020-07-28 17:02
Mam nadzieje , że już w najbliższej przyszłości znikną te przechowalnie "bagażu' postkomunistycznego twardego elektoratu [PO , PSL , SLD ] , jakim są rozbudowane do granic wytrzymałości lokalnych budżetów setki kosztownych etatów w powiatach - tego typu gesty przed nieuchronnymi głębokimi zmianami tracą w obecnej sytuacji jakiekolwiek znaczenie , jedynie generują niepotrzebne dodatkowe koszty dla mieszkańców powiatu .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # A czy miasto 2020-07-28 17:52
A czy miasto przejęło od Gddkia byłą Krajowa 11 w ulicach Portowa, Solna, Jagiellońska, Unii Lubelskiej, Koszalińska w zamian za 1-3 Etap wewnętrznej obwodnicy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # ST 2020-07-28 21:23
Kiedy w Kołobrzegu jezdnie i chodniki oraz pobocza chodników będą czyste? Ponoć jesteśmy największym uzdrowiskiem i chyba brudasem!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # JarosławW 2020-07-29 00:23
Może pierw by starostwo te ulice wyremontowało, a dopiero przekazało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Placowy 2020-07-29 11:55
Miasto jak miasto jeszcze radzi sobie z remontami ulic, ale gorzej wypada w tej kwestii powiat, choć wiadomo,że to nie jest wina powiatu, ale niedofinansowania struktur powiatowych ze strony państwa!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Go 2020-07-29 21:27
Zajmie się tym nowy prezes Zieleni Miejskiej. Koleżka z okolic Gryfina.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn