Kolejny raz Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu informowali i przestrzegali turystów oraz mieszkańców Kołobrzegu o grze w trzy kubki. Ostrzegamy! Pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze!

 

Na terenie nadmorskiego kurortu znajduje się moc atrakcji, piękne widoki i niespotykane klimaty. Niestety, w niektórych rejonach powiatu, na przykład w Kołobrzegu czy Ustroniu Morskim można natknąć się na osoby urządzające grę w tzw. trzy kubki lub trzy cukierki. Na czym dokładnie polega gra? Prowadząca ją osoba posługuje się trzema kartami lub trzema kubkami. Tasując karty lub zmieniając błyskawicznie ustawienie kubków, daje graczowi – po wpłaceniu określonej kwoty – za zadanie wskazanie wygrywającej karty albo kubka skrywającego kulkę lub cukierek. Jednak najczęściej oszust współpracuje ze „wspólnikami". Pozoruje grę, a przypadkowa osoba uwierzyła, że prowadzący jest ogrywany. Kiedy poczuje się zachęcona, aby dołączyć do zabawy – początkowo wygrywa. Jednak tylko do momentu, kiedy zaczyna stawiać większe kwoty.

Dzisiaj Nasi Policjanci docierali do hoteli i pensjonatów, zostawiając plakaty ostrzegające turystów o grze w „trzy kubki”.

Jeżeli czujesz się zagrożony, potrzebujesz pomocy, dzwoń na numer 112 i powiadom policjantów. Pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze! Nie masz szans na wygraną! Przystępując, do gry stracisz pieniądze!.

 

Komentarze  
+11 # zabawa 2020-07-28 19:20
Policja powinna również chodzić po cywilnemu i wyłapywać takich oszustów. Niestety częsty widok gdy środkiem alejki nadmorskiej policjanci jadą radiowozem (po co na pieszo - nóżki zabolą :) ) a przed ich nosem "osobnicy od kubków" wrzucają stolik w krzaczki a sami rozchodzą się w różnych kierunkach. Jest ich zawsze kilku ,4-5 osób.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # andrzej 64 2020-07-29 09:07
ANDRZEJ 64 DO ZABAWY ALE TO NIE ZWALNIA LUDZI Z MYSLENIA ZE GRA W TRZY KUBKI TO JEDNO WIELKO OSZUSTWO I SCIEMA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Przemek_89 2020-07-29 20:13
Od 5lat wypoczywam w Kołobrzegu kilkakrotnie w ciągu roku. Ekipa kubeczkowa to bez zmian te same twarze. Jeden rozgrywający i na czatach 3-4 facetów. A głupich (naiwnych) turystów nie brakuje. Cieszę się, że w końcu pojawią się odpowiednie plakaty ostrzegawcze. Super byłoby jakby trafiły do wszystkich baz noclegowych, żeby uświadomić turystów na to oszustwo. Proceder będzie wciąż istniał, ale dobrze będzie jak wzrośnie świadomośc ludzi, że nie ma czegoś takiego jak wygrana czy łut szczęścia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # andrzej 64 2020-07-29 08:29
I CO TO DAJE JAK I TAK SIE ZNAJDUJA LUDZIE KTORZY DAJA SIE NABIERAC NA GRE W TRZY KUBKI MY MUSIMY ZMIENIAC NASZE MYSLENIE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Franek 2020-07-30 12:05
W trzy kubki grają ci, którzy czują w sobie Franka Dolasa z filmu "Jak rozpętałem drugą wojnę światową"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn