Obowiązkowa segregacja, 5 pojemników przy wiatach oraz zmiana stawki i sposobu naliczania opłat za śmieci. To kolejne zmiany w gospodarce śmieciowej, które zaczną obowiązywać już od 1 września.

 

W sierpniu Zień Miejska dostawi dodatkowe pojemniki na śmieci. W wiatach śmietnikowych i  miejscach wyznaczonych na zbiórkę odpadów, staną pojemniki niebieskie na papier i zielone na szkło. Odpady z tych dostawionych pojemników będą obierane dopiero od września.  Pojemniki półpodziemne na papier i szkło zostaną w dotychczasowych miejscach. I będą służyły jako dodatkowe miejsce zbiórki papieru i szkła. Lokalizację zmienią dzwony i z dzielnicy domków jednorodzinnych zostaną przeniesione na tereny wspólnot.

Kolejna zmiana, którą odczujemy dotyczy finansów. Zmienia się metoda naliczania opłat, zmienią się także stawki. Każde gospodarstwo zapłaci 20 zł ryczałtu i 2,50 zł za metr sześcienny wody. Dla posiadaczy karty dużej rodziny i osób najuboższych będą stosowane zniżki. 

W sierpniu trzeba będzie ponownie złożyć deklaracje, i co ważne od września każdy z nas będzie miał obowiązek segregacji odpadów. Brak segregacji oznacza karę w wysokości 40 zł ryczałtu i 5 zł za metr sześcienny wody. 

Wszystkie te zmiany zaczną obowiązywać od 1 września.

Komentarze  
+14 # śmieci 2020-07-29 19:58
Proszę zrobić tak żebyśmy nie ponosili odpowiedzialności zbiorowej. Chcę kupić odpowiednie worki z czipem w cenę zakupu ma być wliczona cena wywozu śmieci. Nie obchodzi mnie i nie mam na to wpływu że komuś nie będzie się chciało segregować bo ma dużo kasy a pozostali mają ponosić karę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # asd 2020-07-29 20:17
odpowiedzialnosc zbiorowa na osiedlach to łatwy sposob na wyciagniecie kasy, wystarczy sobie stwierdzic, ze tak sie dzieje i juz.

ale jak podjezdza woz, do ktorego pakuje sie wszystko jak leci, tego nie weryfikuje nikt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Babuszka 2020-07-29 21:43
Kolejny artykuł na temat odpłatności za wywóz śmieci w którym mowa o ryczałcie, ale na litość, kiedy się dowiem co obejmuje RYCZAŁT
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # Ciekawska 2020-07-29 23:54
A kto będzie decydował czy są dobrze czy źle posegregowane? Ktoś będzie grzebał w śmieciach i sprawdzał? Komisja jakaś będzie? Czy panowie co śmieci wyworzą będą odpowiednio do tego przeszkoleni czy wg swojego widzimi się będą nakładać kary?
Powinna to spawdzać niezależna firma, bo zieleni to będzie raczej zalożało na wyższych stawkach.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # śmieszne 2020-07-30 22:10
Wystarczy że bedą fotografować co jest w danej wiacie śmietnikowej. Już to robili. Sami wiemy jak wygląda segregacja w śmieciach. W Poznaniu dawno segregują prawidłowo a w Kołobrzegu nie chce się ludziom tego robić no i dochodzą turyści. Mnie interesuje jak rozliczane są hotele i sanatoria za wywóz śmieci czy też mają ryczałt np. od pokoju i od wody?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Marcin57 2020-07-30 15:07
"Brak segregacji oznacza karę w wysokości 40 zł ryczałtu".No , tak..tylko dlaczego nie ma reakcji SANEPID-u? Dlaczego pojemniki na śmieci nie są dezynfekowane ?? Przecież to potencjalne siedlisko chorób....Ale pobieranie opłat za to co powinna wykonywać firma,a nie wykonuje władza uważa za sprawę mało istotną !! Tabuny much, brud, bakterie, porozrzucany suchy chleb - to obraz codzienny śmietników. Wstydźcie się użytkownicy, wstydźcie się firmy wywożące śmieci, bo nie dbacie o nasze zdrowie , ale pieniądze wyciągacie z nam z kieszeni za źle wykonywane prace..jeszcze nie widziałem,aby panowie
zabierający śmieci podmietli ich resztki, które wypadły z pojemnika samochodu wywożącego śmieci.. doprawdy tumiwisizm i bałagan jak za PRL-u
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Najniższa Krajowa 2020-07-30 15:19
Jak oni mówią o zmianach w gospodarce śmieciowej , to na bank chodzi o wysokie podwyżki za śmieci , bo całe watachy politycznych kumpli musi nadal dużo zarabiać !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn