1 sierpnia mija 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Rocznicę uczcimy w Kołobrzegu.

 

1 sierpnia na Cmentarzu Wojennym - Kwatera Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, o godzinie 17:00 odbędzie się uroczystość patriotyczna zakończona złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej. Jednocześnie dla uczczenia tej rocznicy na terenie miasta w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, o godz. 17:00, nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena) - trwający 3 minuty. 

Członkowie Ligi Morskiej i Rzecznej podniosą okazjonalną biało czerwoną flagę z emblematem Polski Walczącej. Ceremonia odbędzie się także o godzinie 17.00 przy pomniku 100. lecia Ligi Morskiej i Rzecznej – ulica Warzelnicza nieopodal Mariny Solnej.  Osiemnastometrowy maszt, który został posadowiony przy pomniku pochodzi z tratwy ,,Pielgrzym”, która w ubiegłym roku pokonała trasę śródlądowymi i morskimi szlakami z Krakowa do Kołobrzegu. Na jej pokładzie przewieziona została flaga powstańcza. Podczas uroczystości odsłonięcia pomnika Marek Padjas kapitan wyprawy przekazał ją Ewie Pełechaty – wiceprezydent Kołobrzegu z prośbą o coroczne podnoszenie jej na maszcie na czas trwania powstania.  Ten symboliczny fakt jest hołdem dla wszystkich uczestników heroicznego zrywu o Warszawę w sierpniu 1944 roku. 

foto: LMiR

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn