Uwaga na oszustów podających się za funkcjonariuszy Policji. Dzisiaj na terenie powiatu Kołobrzeskiego doszło do przypadku podszywania się pod funkcjonariuszy Policji. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, a o wszelkich próbach czy przypadkach oszustw informowanie Policji!

 

Dzisiaj na telefon stacjonarny mieszkańców powiatu Kołobrzeskiego zadzwonił mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza Policji. Mężczyzna chcąc najpierw wzbudzić zaufanie podaje numer, twierdząc, że jest to jego numer identyfikacyjny. Poleca aby zadzwoniono na numer 112, i zweryfikowano jego dane, dalej prowadząc rozmowę. Na chwilę obecną nikt nie został oszukany i w porę poinformowano dyżurnego KPP Kołobrzeg.

Policjanci apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych i weryfikowanie u członków rodziny historii usłyszanej przez telefon.

Mundurowi proszą też osoby młode, aby ostrzegały o zagrożeniu swoich bliskich: rodziców, babcie, dziadków.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook