Każdego dnia kołobrzescy policjanci dbają o bezpieczeństwo na terenie naszego miasta i powiatu. Wśród funkcjonariuszy znajdują się również przewodnicy psów służbowych, którzy pełnią służbę wraz z czworonożnymi stróżami prawa.

Patrole piesze można zobaczyć przede wszystkim w rejonie uzdrowisk, gdzie kontrolowane są miejsca grających w tzw. trzy kubki. Mundurowi wspólnie ze swoimi czworonożnymi „funkcjonariuszami” pełnią służbę patrolowo-interwencyjną na terenie naszego miasta i powiatu.

Policjanci reagują na wszelkie przejawy łamania prawa i interweniują wobec sprawców przestępstw i wykroczeń. Policjanci wraz z czworonogami kierowani są w miejsca zagrożone tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Patrolują również miejsca, które mieszkańcy zgłosili za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W strukturach Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu obecnie pracują 4 psy. Specjalizują się one w różnych dziedzinach, między innymi w wykrywaniu środków odurzających.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn