Mieszkańcy Kołobrzegu są przeciwni budowie wiaduktu do Budzistowa - napisała na swoim facebookowym profilu prezydent Anna Mieczkowska.

- Rozmowy z Gminą Kołobrzeg nie doprowadziły do kompromisu dlatego ponownie zwróciliśmy się do Generalej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA], wykonawcy inwestycji, z koncepcją wybudowania drogi z Budzistowa bezpośrednio na obwodnicę, między rondem Patana a rondem Inwalidów Wojennych.

Przypomnijmy, kilka miesięcy temu w Budzistowie odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ze Szczecina, wójt oraz radni Gminy Kołobrzeg, zastępca prezydenta miasta Kołobrzeg oraz mieszkańcy Budzistowa. Zaproponowaną przez przedstawicieli GDDKiA opcją było rondo, które łączyłoby drogi. Mieszkańcy Budzistowa jednak jasno wyrazili swoje zdanie - wiadukt jest najlepszym wyjściem. Jak powiedział radny Tomasz Królikowski: „Co dwie drogi, to nie jedna.” Wiadukt jest rozwiązaniem optymalnym, dużo bezpieczniejszym oraz zapewniającym płynność ruchu. Rondo też jest rozwiązaniem, ale już nie tak dobrym. Większość wyrażanych obaw dotyczy bezpieczeństwa oraz możliwości tworzenia się korków na rondzie. Skoro budowa wiaduktu jest wariantem, który ma o wiele więcej zalet niż rondo, to dlaczego dyskusje tyle trwają? Najwięcej obiekcji, jeśli chodzi o budowę wiaduktu mają mieszkańcy osiedla przy ul. Rzemieślniczej oraz radni Rady Miasta. Mieszkańcy tego osiedla twierdzą, że wiadukt może utrudnić im wjazd na swoją ulicę, ale wyrażają też swoje obawy, co do kwestii wizerunkowych oraz hałasu. W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie dalej trwają prace projektowe. Kiedy już prace się skończą, ma się odbyć następne spotkanie, aby przedstawić ostateczny wariant, nie znamy jednak jeszcze terminu.

Komentarze  
+12 # TOM 2020-08-08 16:14
Skoro miasto i wioska nie mogę sie dogadac teraz,to pozostwacie to nastepnym pokoleniom.Mamy teraz taki klimacik,ze nic sie nam nie podoba,szczególnie ,jak chcą budowac z piniędzy unijnych.Ale co tam,wybudowalismy za miejskie piniąedze 2 odcinki obwodnicy i nic do nas nie dociera.Wezcie przyklad z Koszalina,gdzie w błyskawicznym tempie budowany jest łącznik do s-6 ,a jest nim ul.Władyslawa 4 i tez sa do niej noczne dojazdy z ulic 100 tysiecznego miasta.A nas olaboga,miasto,wioska maja niekonczącece sie dylematy.WSTYD.PS.Widac jak to smierdzi politycznie skoro wciskani sa do tego posłowie,senator,zamiast tylko fachowcy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+21 # Andżelika 2020-08-08 18:27
Zgódźcie się bo on w tej okolicy może nie jedno życie uratować w razie powodzi zapamiętajcie te słowa !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Scott 2020-08-09 00:01
"Mieszkańcy Kołobrzegu są przeciwni budowie wiaduktu do Budzistowa" skąd ta pewność Pani Prezydent? Ja jestem mieszkańcem Kołobrzegu i nie podoba mi się wciskanie kolejnego ronda w to skrzyżowanie. Ta ulica stanie się aleja rond jeżeli nie powstanie tam wiadukt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # durango 2020-08-09 10:35
Też jestem przeciwny Rondu,już dzisiaj widać ,że ronda to korki,wciskanie się na siłę,poza tym niemcy nie potrafią na nich się poruszać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # mieszkaniec1 2020-08-10 09:25
proszę pokazac mapkę, o której jest mowa w pismie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # Prymitywy 2020-08-10 16:17
Po platfusiarni niedługo zostaną tylko przykre wspomnienia , zarośnięte orliki i hamujące ruch samochodowy wszechobecne ronda - tylko szkoda tych zmarnowanych pieniędzy naszych podatników , które zostały wydane lekką ręką przez partyjnych szkodników .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-7 # co do ronda 2020-08-11 12:59
Widze ze sami spece tutaj od rozladowania ruchu drogowego !- wskazcie zatem alternarywe dla rond ,nie przeganiajac turystow z miasta .w kolobrzegu jest tylko kilka glownych ulic i nie widze zadnej szansy na znaczne obnizenie ruchu aut w okolicach centrum mista .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # co do ronda 2020-08-13 09:21
...o piec minusow za moja uwage lecz zadnej odpowiedzi,wskazowki,sugestii -bardzo latwo jest hejtowac jak widac - coz taka nasza polska mentalnsc aby stawac okoniem do wszystkiego i wszystkich
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn