4 wspólnoty mieszkaniowe, 1 wiata śmietnikowa i pojemniki na odpady pod wiatą. To problemy mieszkańców z ulic Drzymały i Waryńskiego. Problem trwa od dawna. Teraz ze względu na dostawiane pojemniki na papier i szkło nabiera jeszcze większych rozmiarów.

 

Tu nie zawsze jest tak czysto mówią nam mieszkańcy. Przepełnione pojemniki stojące bez zabezpieczenia, śmieci podrzucane przez osoby z zewnątrz. Brud i nieprzyjemny zapach na to  narzekają i o tym mówią podczas spotkania z prezydent miasta.

Mieszkańcy wspólnot z Drzymały 8, 9 i 10 mają zamkniętą wiatę śmietnikową. Mieszkańcy z wieżowca przy Waryńskiego 2, tylko małą zamkniętą część. Pozostałe pojemniki stoją obok, pod klatką Drzymały 8. Mieszkańcy mają tego dość.

Wcześniejsze próby uregulowania sytuacji nie przyniosły efektu. Na lokalizację wiaty na 2 miejscach parkingowych nie zgodziła się jedna ze wspólnot. Ogrodzenie pojemników o obecnym miejscu nie podoba się innej. Nie jest łatwo wskazać na podwórku miejsce na nową wiatę bo w ziemi jest sporo instalacji i to znacznie utrudnia wydzielenie terenu. Jednak taka próba zostanie podjęta. Zarządca wspólnoty z Waryńskiego ma zlecić to zadanie projektantowi. 

Jeżeli nie spełnią się czarne scenariusze, a mieszkańcy przypominają, że to nie pierwsza interwencja, to mieszkańcy wspólnoty z Waryńskiego 2 będą mieli własną wiatę śmietnikową. Wiata dla tych z Drzymały 8,9 i 10 zostanie w dotychczasowym miejscu.

Komentarze  
+9 # Rada Pedagogiczna 2020-09-11 23:27
Prawdziwe problemy , to dopiero przed nami - nauczycielki chcą jeszcze rządzić miastem nawet ze trzy lata .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # Tex 2020-09-12 09:17
Kiedyś nikt sobie śmieciami głowy nie zawracał, śmietniki były otwatre, nikt nikomu nic nie podrzucał. Odkąd "mądrzy" zaczęli ustalać, nagle zaczął się horror.
Czy nie przypomina to "folwarku zwierzęcego" Orwell'a...?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # dorota45 2020-09-13 08:13
Tak. Niestety niektórych osobników można porównać do zwierząt z chlewika. Przyjeżdżają z domków jednorodzinnych i całymi worami podrzucają śmieci pod wiaty śmietników a jak te są otwarte (bo zapchają zamki) to do środka bez segregacji oczywiście. I czy ja i inni segregujący śmieci mamy za nich jeszcze płacić kary? Nie zgadzam się na odpowiedzialność zbiorową!!! Proszę mi umożliwić samodzielne rozliczanie śmieci. Mogę je nawet wywozić we wskazane miejsce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Daria 2020-09-13 13:13
Wyraźnie chcą żeby mieszkańcy ich wyręczali i sami śmieci utylizowali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn