W minionych dniach na terenie miasta Kołobrzeg odnotowano zdecydowany wzrost liczby kolizji uczestników ruchu drogowego. Sezon wakacyjny się skończył, pojazdów mniej, a liczba kolizji wzrasta.

Niepokojący jest także fakt, że głównymi uczestnikami tych zdarzeń są mieszkańcy powiatu kołobrzeskiego. Główną przyczyną, jaką podawali na miejscu zdarzenia kierujący, było zagapienie się, brak czujności. Z analizy tych zdarzeń wynika, że do większości kolizji doszło w powodu niedostatecznego poziomu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz braków umiejętności technicznych prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W związku z powyższym, policjanci zachęcają kierowców do lektury, jaką jest Ustawo z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym. W zasobach Internetu dostępne są również testy, programy, aplikacje i prezentacje dot. przepisów ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn