Podczas posiedzenia Komisji Budżetowej po raz pierwszy od dawna radni miejscy poruszyli temat darmowych toalet i wejścia molo. Jest propozycja by wrócić do opłat za korzystanie z tych miejsc. Jednocześnie radni proponują by podnieść też opłatę uzdrowiskową, a w zamian zaproponować przyjezdnym szereg bonusów z Kartą Turysty. 

 

Radna Agnieszka Trafas zaproponowała podniesienie opłaty uzdrowiskowej. Piotr Lewandowski dołożył do tego opłaty za wejście na molo i korzystanie z miejskich toalet. Opłaty miałby obowiązywać tylko przyjezdnych.

Radni są zgodni, że podnosząc czy wprowadzając opłaty trzeba przyjezdnym dać coś w zamian. Może to być Karta Turysty.

Podniesienie opłaty uzdrowiskowej, i wprowadzenie opłat za toalety i molo to dopiero propozycje do projektu budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na przyszły rok. Trzeba podkreślić, że propozycje nie obejmowały wzrostu podatków dla mieszkańców.

Szczegóły w materiale wideo:

Komentarze  
-16 # Aloj 2020-09-24 16:45
Bardzo dobrze ,bo że spacerów po molo korzystają w większości przyjezdni. Tak samo dotyczy toalet, to oni korzystają. Więc pomysł opłat b.dobry.My starsi mieszkańcy popieramy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # podatnik 2020-09-25 05:25
Nie idźcie tą drogą,jak ktoś daje i zabiera,to pewnie coś się musiało zmienić,ale co?

porażka karty mieszkańca nie nauczyła kreatywnych i innowacyjnych niczego

mnożą karty lojalnościowe jak sklepy a tu wartość dodana ma być znów opłacana

może jak kiedyś,jeszcze wejście na plażę zrobić płatne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # kkk 2020-09-25 18:03
Może jeszcze postawić rogatki i pobierać opłatę za wjazd do miasta?
A co do karty turysty. Do Kołobrzegu każdego roku przyjeżdżają setki tysięcy turystów. I nie wiem jak to sobie wyobrażają radni, ale wystawianie stek tysięcy takich kart trochę kosztuję, trochę trwa i może miałoby sens jak ktoś przyjeżdża corocznie na kilka tygodni, ale przy pobytach na 2-3 dni nie ma żadnego sensu. Może radni zainteresowali by się np. budową nowych parkingów płatnych w strefach nadmorskich, zarówno we wschodniej, jak i zachodniej części miasta.
Co do opłaty uzdrowiskowej - czy ktoś to weryfikuje? Czy jakiś hotel deklaruje że udzielił ileś tam noclegów, daje ileś tam kasy, co nie ma nic wspólnego z stanem faktycznym - ktoś to sprawdza?
O licznych kwaterach nie wspominając - często to czysta "szara strefa"
Do tego co ze ściąganiem nie zapłaconych mandatów od turystów z zagranicy? Może trzeba zainwestować w blokady na koła?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # kael 2020-09-25 21:25
Ciekawe kto zarabia na wytwarzaniu tych kart ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Scooby-doo 2020-09-26 07:29
I kolejna karta w przygotowaniu, można będzie stać się niebawem kolekcjonerem tych kart :lol: A tak poważnie to uważam, że molo dla turystów i toalety mogłoby być płatne, ale za symboliczną złotówkę, w końcu Państwo Polskie przygotowało tyle programów socjalnych, że nikomu korona nie spadnie jak zapłaci te parę groszy, a miasto uwolni się od nadmiernych wydatków...oczywiście mieszkańcy powinni pozostać przy bezpłatnym korzystaniu za molo i z toalet...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn