Kilka miesięcy temu z terenu przy Koszalińskiej wyprowadziło się Centrum Atrakcji Wojskowych Bastion. Po wielu latach sporów, spraw sądowych teren wrócił do miasta. Czy ponownie stanie cie miejscem tego typu atrakcji? Do Rady Miasta wpłynął wniosek jednego z założycieli Bastionu o dzierżawę terenu. 

 

Od kilku miesięcy na terenie przy Koszalińskiej nie ma już żadnych sprzętów wojskowych. Dotychczasowy dzierżawca terenu wyprowadził się. Konkretnego pomysłu na zagospodarowanie terenu miasto nie miało. 

 

Rafał Michalski wcześniej jeden z prowadzących firmę Bastion, która teraz funkcjonuje w zupełnie innym miejscu, złożył wniosek do RM o to by teren ten wydzierżawić, bo chciałby tu stworzyć Centrum Wojskowe.

R. Michalski chce dzierżawy terenu na 9 lat. Nie jest zainteresowany inną działką, bo ta od dawna jest związana z wojskowością. 

Radni pamiętają jednak wcześniejsze perypetie związane z funkcjonowaniem Bastionu przy Koszalińskiej. Bezumowne zajmowanie terenu, przedłużające się spory sądowe. 

Wnioskiem R. Michalskiego będzie się jeszcze zajmować komisja uzdrowiskowa. 

Wniosek wpłynął do Rady Miasta, prezydent go nie analizowała i nie opiniowała. Czy projekt uchwały w sprawie dzierżawy trafi na sesję? Prezydent mówi, że radni mają moc uchwałodawczą. 

Szczegóły w materiale wideo:

 

Foto: Centrum Wojskowe

Komentarze  
+5 # andrzej 64 2020-09-25 09:28
A JA PROPONUJE ZA MIAST CENTRUM WOJSKOWE I SPRZETU MILITARNEGO MOZE BY TAK STWORZY OGRODY BOTANICZNE GDZIE MOZNA BY BYLO PO SLUCHAC SPIEWOW PTAKOW JAK I PODZIWIAC ROZNE GATUNKI KWIATOW I DRZEW
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # rany 2020-09-25 16:10
Chyba urzędasy zgłupieliby gdyby ponownie zgodzili się na to złomowisko. Tak trudno było się pozbyć tego wszystkiego z placu. Proponuję zrobić fajny skansen- muzeum etnograficzne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # obrazki 2020-09-25 16:13
Na projekcie "obrazkach" Aleja J.P II też wyglądała wspaniale. A jak to wygląda w rzeczywistości wszyscy widzą. Proszę zrobić zdjęcia rzeczywiste i zestawić ze zdjęciami z projektu. Dzisiaj poprawiali tam (a właściwie dopiero wykonywali) obramowania rabatek z których ziemia sypała się na przejścia dla pieszych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Nik 2020-09-25 17:05
Ogrody kolego tam deweloper już dawno położył swoje łapski i bendą bunkry budować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Scooby-doo 2020-09-26 18:47
Ja chyba śnię :o Bareja to w Kołobrzegu chyba na dobre się zadomowił :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn