Od dzisiaj ponownie zaczynają obowiązywać godziny dla seniorów. Od godz. 10 do 12 w sklepach, drogeriach oraz aptekach obsługiwane będą tylko osoby powyżej 60. roku życia. 

Seniorzy to grupa społeczna która jest najbardziej narażona na ryzyko zakażenia koronawirusem. W związku ze wzrostem zachorowań w ostatnim czasie, rząd postanowił ponownie wprowadzić godziny dla seniorów. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Pozwoli to na ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia. 

To jednak nie jedyne rozwiązanie, które wprowadzono aby chronić osoby starsze. Zostaną zaostrzone zasady epidemiczne w domach pomocy społecznej i placówkach opieki. Zaleca się także maksymalne ograniczenie kontaktu z osobami powyżej 70. roku życia.

Przypomnijmy. Od 10 października cały kraj został został objęty tzw żółtą strefą. Poza tymi miejscami gdzie będą obowiązywać strefy czerwone. Zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkowe w całym kraju. 

Dzisiaj Wojewódzka Stacja Sanitaro – Epidemiologiczna poinformowała o kolejnych przypadkach zakażenia wirusem SARS- CoV-2. W naszym powiecie zakażonych zostało 10 osób.

Komentarze  
-3 # kael 2020-10-15 13:45
Plan jest prosty. Zebrać wszystkich seniorów w jednym miejscu i po dwóch tygodniach ZUS odsapnie. Rząd zaoszczędzi na premie dla siebie za walkę z covidem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Dorota34 2020-10-16 06:58
seniorzy powinni mieć na zakupy godz od 8-10 . Wiem po sąsiadach, chodzą po mieszkaniach (tupią nad głowami :sad: )od 5 godziny i tylko czekają na otworzenie sklepów żeby wyjść z domu po świeże pieczywo. Więc i tak większość idzie po zakupy poza wyznaczonymi dla nich godzinami. Co ciekawe nic w ustawie nie mówi się o osobach niepełnosprawnych przed 60 rokiem życia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn