Połamane drzewa, uszkodzone samochody. To skutki silnego wiatru, który od wczoraj dawał się nam we znaki. Straż pożarna interweniowała ponad sto razy.

Silny wiatr, który w porywach osiągał nawet do 90 km/h łamał gałęzie, a nawet powalał całe drzewa. Straż pożarna miała pełne ręce roboty.

Interwencje strażaków dotyczyły nie tylko połamanych drzew.

Dzisiaj do godziny 13 strażacy interweniowali już kilkanaście razy. Miasto apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na tereny parków i miejsca zadrzewione. Po silnych wiatrach są przeprowadzane przeglądy drzew, usuwane są zawieszone gałęzie i konary, które w bezpośredni sposób zagrażają życiu i zdrowiu. To nie jest odpowiedni moment na zbieranie kasztanów i na zabawę na placach zabaw na zadrzewionych terenach.

Służby miejskie dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Jednak usuwanie skutków wichury wymaga czasu. W razie zaobserwowania wiszących gałęzi, bądź powalonych drzew należy powiadomić Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami lub Strażą Miejską. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn