Dzisiaj w Kamienicy Kupieckiej odbywa się sesja zdjęciowa w ramach projektu „Poczet Odtwórców Polskich”. Wszystko w ramach przesuniętych z marca tego roku obchodów związanych z 75. rocznicą zakończenia walk o Kołobrzeg.

Choć inscenizacja historyczna „Bój o Kołobrzeg”  ze względu na panującą epidemię się nie odbędzie to kołobrzeskie Muzeum nie zawiesiło broni. Dzisiaj odbyły się lekcje on-line przybliżające historie walk o Kołobrzeg.

Kolejnym elementem tegorocznych obchodów związanych z 75. rocznicą zakończenia walk o Kołobrzeg jest sesja zdjęciowa w ramach projektu „Poczet Odtwórców Polskich”.

Ideą realizowanego od końca 2018 r. przedsięwzięcia jest przybliżanie ponadtysiącletnich dziejów naszego kraju przez pryzmat pojedynczych uczestników tych dziejów. Przed obiektywem wrocławskiego artysty Bartosza Janiczka stanęli pasjonaci oraz badacze przeszłości. 

Projekt, jak podkreśla Bartek Janiczek, ma być formą edukacji wizualnej.

Efekty prac w ramach projektu „Poczet Odtwórców Polskich” będzie można obejrzeć w ciągu najbliższych dwóch tygodni na stronie www.odtworcy.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn