Od 1964 roku na całym świecie w dniu 15-tym października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Dzisiaj obchodzono go w Polskim Związku Niewidomych w Kołobrzegu.

Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Niewidomych jest przypomnienie, że osoby niewidome i słabowidzące są obecne w naszym społeczeństwie oraz uczestniczą w nim na równi z osobami pełnosprawnymi. Międzynarodowy Dzień Niewidomych zwany jest również Międzynarodowym Dniem Białej Laski.

W tym roku Polskiemu Związkowi Niewidomych Koła w Kołobrzegu udało się zrealizować kilka przedsięwzięć.

Powstały także drogi sensoryczne, które ułatwiają przemieszczanie się osobom niewidomym lub słabowidzącym.

Do Polskiego Związku Niewidomych w Kołobrzegu należy około 27 osób dorosłych i pięcioro dzieci. Członkowie zachęcają także innych chętnych aby poszerzali to grono. Biuro Związku mieści się w Centrum Spraw Społecznych przy ulicy Okopowej i jest czynne we wtorki od 10-13.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn