W związku z nowymi wytycznymi, od 28 listopada zostały otwarte galerie handlowe. Kołobrzeska Policja wraz z pracownikami sanepidu prowadzi wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń.

Celem tych działań jest zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kontrole w galeriach handlowych nakierowane są na osoby naruszające ograniczenia i nakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowanie dystansu między osobami, a także na to czy wszyscy zakrywają usta i nos.

Przypominamy, że według wytycznych dotyczących galerii handlowych, właściciele placówek i pracownicy mają obowiązek zadbać o: zwiększenie odległości między pracownikami i klientami do minimum 1,5 metra, ograniczenie liczby pracowników korzystających jednocześnie z przestrzeni wspólnych, zapewnienie środków ochrony osobistej, przygotowanie pomieszczenia do czasowej izolacji osoby z objawami COVID-19, przestrzeganie zasad wietrzenia, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń. W sklepach i galeriach handlowych obowiązuje także limit osób oraz wymóg noszenia maseczek ochronnych. Sklepy mają obowiązek udostępnić klientom rękawiczki jednorazowe lub płyny do dezynfekcji rąk.

Komentarze  
+1 # Lutyk 2021-01-06 20:50
Z tymi kontrolami to jakas farsa .W duzej ilosci sklepow obsluga chodzi bez masek i wcale nie trzeba ich szukac wystarczy wejsc miedzy innymi do Mrowki ,Zuziaka,czy na Poczte Polska ,wszedzie napisy glosza ze klienci powinni byc w maskach tylko ciekawe czemu obluga to totalnie olewa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook