Zatrzymać budowę masztu telefonii komórkowej przy Ogrodowej - tego chcą mieszkańcy tej ulicy. Miasto wychodząc im naprzeciw przygotowało uchwałę w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego, w którym ogranicza wysokość zabudowy. Czy nowy plan skutecznie zamknie drogę dla tej inwestycji?

 

Nawet 45 metrowy maszt telefonii komórkowej mógłby stanąć tuż przy osiedlu Bocianie Gniazdo, przy domkach jednorodzinnych, w pobliżu przedszkola i osiedla Ogrody. Na taką inwestycję nie zgadzali się mieszkańcy i po ich stronie stanęła prezydent i radni. 

Rozpoczęły się prace dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego m. in. działkę na której mógłby stanąć maszt, a na niej ograniczenie wysokości zabudowy do 18 metrów.

Czy zapisy planu zatrzymają budowę masztu? Pewne obawy jednak pozostają. Nie wiadomo jak się zachowa inwestor – mówi Łukasz Zięba z Nowego Kołobrzegu. Być może będzie zaskarżał uchwałę. 

„Tego typu instalacji w Polsce mogą być lokalizowane wbrew planom zagospodarowania przestrzennego (…) Ten plan jest wyraźnym sygnałem dla władz, które by decyzje podejmowały, że miasto Kołobrzeg nie godzi się by instalacja stanęła w tym miejscu” - mówi z kolei radny Jacek Woźniak. 

Zanim jednak okaże się czy plan jest skuteczny radni muszą go przyjąć. Sesja odbędzie się 30 grudnia.

 

Komentarze  
0 # Mecenas prado 2020-12-28 17:26
Lokalizacja inwestycji celu publicznego z zakresu łączności publicznej art. 46 ustawy o wspieraniu usług telekomunikacyjnych wyjaśnia wszystko. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn