Podczas najbliższej sesji Rady Miasta radni na wniosek Polskiego Związku Działkowców "Kolejarz" w Kołobrzegu będą procedować uchwałę o nazwaniu drogi prowadzącej od ul. Krzywoustego do ROD "Kolejarz" ulicą Marchewkową.

Wniosek był przedmiotem spotkania Zespołu ds. Nazewnictwa Ulic, placów, skwerów itp., które odbyło się 25 listopada 2020 roku. Zespół zaproponował następujące nazwy: ul. Świętosławy (byłoby spójne z nazwami ulic pochodzącymi od pierwszych Piastów - wg podań córka Mieszka I, tzw. Matka Królów, której historia została rozpowszechniona w książkach kołobrzeżanki Elżbiety Cherezińskiej z cyklu "Harda Królowa"), ul. Królowej Bony (gdyż sprowadziła włoszczyznę do Polski) lub ul. Marchewkowa (gdyż tematycznie jest zbliżona do upraw na rodzinnych ogrodach działkowych i nie ma takiej nazwy w Gminie Kołobrzeg). Zespół w drodze dyskusji stwierdził, iż w tym rejonie możliwe będzie powstanie nawet 4 nowych ulic. W związku z powyższym większością głosów rekomendowano propozycję ulica Marchewkowa, gdyż proponowana nazwa umożliwi nadawanie kolejnych, spójnych tematycznie nazw ulic (np. ul. Pietruszkowa, ul. Selerowa itp).

Komentarze  
+12 # Dominika 2021-02-19 13:13
Takie coś to powinno nosić nazwę stosowną do ją użytkujących np. ul. TW
ładna też ul. Kolaborantów itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # wredna baba 2021-02-20 16:24
ja czekam na nazwę Lokalbych Buraków
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook