Klub radnych Nowy Kołobrzeg złożył projekt uchwały na najbliższą sesję Rady Miasta w sprawie ustalenia kierunków działań dla zagospodarowania terenów w Podczelu.

W projekcie czytamy między innymi o zorganizowaniu w strukturach Urzędu Miasta wyspecjalizowanej komórki organizacyjnej, której zadaniem będzie przygotowanie Strategii Rozwoju i zagospodarowania terenów osiedla Podczele na lata 2021-2050+ i przeprowadzenie szerokich konsultacji społecznych z udziałem zainteresowanych mieszkańców, dziennikarzy, przedstawicieli władz samorządowych oraz organizacji pozarządowych.

W uzasadnieniu projektu uchwały możemy przeczytać:

Rada Miasta Kołobrzeg w toku dyskusji na temat przyszłości kilkudziesięciu hektarów niezagospodarowanych terenów po dawnym lotnisku w Bagicz - Podczele, dostrzega ogromny i niewykorzystany potencjał tego miejsca, który należy w pełni wykorzystać dla rozwoju całego miasta Kołobrzeg. Wymaga to jednak podejścia strategicznego w całym procesie planistycznym dla przyszłości tych terenów. Rada Miasta Kołobrzeg poprzez przyjęcie uchwały wyznacza kierunek niezbędnych do podjęcia przez Prezydenta Miasta Kołobrzeg działań, celem rozpoczęcia profesjonalnego i skoordynowanego procesu kompleksowych konsultacji, opracowania koncepcji i wytycznych do docelowego uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego całego obszaru byłego lotniska oraz osiedla Podczele.

Działania te powinny objąć m.in.:

1. Zorganizowanie w strukturach Urzędu Miasta Kołobrzeg wyspecjalizowanej komórki organizacyjnej (Pełnomocnika), której zadaniem będzie przygotowanie Strategii Rozwoju i zagospodarowania terenów osiedla Podczele na lata 2021-2050+.

2. Przeprowadzenie szerokich konsultacji społecznych z udziałem zainteresowanych mieszkańców, dziennikarzy, przedstawicieli władz samorządowych oraz organizacji pozarządowych, przy współudziale zaproszonych ekspertów w dziedzinie zagospodarowania przestrzennego i marketingu miejsc, w celu wypracowania priorytetów i wytycznych ekonomicznych, urbanistycznych i marketingowych dla dokumentów planistycznych.

3. Opracowanie w ramach otwartego konkursu koncepcji urbanistycznej, która uwzględniając przyjęte rozwiązania strategiczne, wyznaczy szczegółowe kierunki i założenia dla procesu opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Podczele.

4. Przystąpienie przez miasto, po rozstrzygnięciu konkursu koncepcji urbanistyczno – architektonicznej i na bazie wypracowanych i zaakceptowanych rozwiązań, do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Podczele   

Przewodniczący Klubu Radnych "Nowy Kołobrzeg" Adam Hok

Więcej na ten temat na antenie Radia Kołobrzeg w dogrywce Studia Reduta po godzinie 12. Gościem będzie Adam Hok.

Komentarze  
+21 # OkiemMieszkańcem 2021-02-19 07:53
Według mnie mnie to przyszłość nie tylko Podczela, ale również miasta Kołobrzeg jest w rękach bardzo nieodpowiedzialnych radnych i nieprzygotowanych merytorycznie, którzy kompletnie nie mają pojęcia o potrzebach mieszkańców i kierunkach rozwoju miasta. Są to ludzie, którzy zamiast pracować na rzecz miasta i mieszkańców bawią się w politykę i skupiają się na własnych karierach w spółkach zależnych zarówno od miasta jak i od. Państwa i jedni drugim wytykają tą patologię, więc jak mieszkańcy mogą być spokojni o przyszłość swoją w tym mieście. Niestety mam bardzo krytyczne zdanie w temacie radnych i ich pracy. Ich brak zaangażowania w pracę na rzecz miasta nie zasługuje na to, abyśmy jako wszyscy mieszkańcy składali się na ich diety. Kołobrzeg nigdy nie miał szczecia do posiadania dobrych i z prawdziwego zdarzenia i prawdziwie zaangażowanych w pracę na rzecz miasta i mieszkańców... :sad: :sad: :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-12 # Kołobrzeg 2021-02-19 08:29
I ci źli mieszkańcy nie poznali się na twoim geniuszu i nie wybrali cię do Rady Miasta. Oj, szkoda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Olo 2021-02-19 08:31
A co robia ci radni? Oddaja lekka reka 20 ha w Podczelu na 9 lat za 200 tys. zl rocznie gdzie przez cale wakacje beda imprezy, gastronomia i noclegi. Normalnie zloty biznes. Nagroda Januszy Biznesu przyznana.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # hi 2021-02-19 14:48
To trzeba samemu wystąpić wynajęcie tego terenu i dać miastu ot tak sobie z oszczędności co roku 200.000 zł i nic tam nie robić. Ot po prostu DAROWIZNA :) :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # do - hi 2021-02-19 21:21
Hi , ty palisz głupa , czy już tak masz ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # Kołobrzeski 2021-02-19 09:47
Mądre zagospodarowanie tych 70 ha nadmorskich terenów , których wartość jest szacowana na setki milionów złotych , musi przynieść korzyść wszystkim mieszkańcom Kołobrzegu , a nie tylko wąskiej grupie pazernych "kolesi " .
Mam nadzieję , że większość radnych to zrozumie i w tej strategicznej dla przyszłości Kołobrzegu sprawie , wzniesie się ponad swoje osobiste i partyjne interesy .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # TOM 2021-02-19 09:53
Cytuję Olo:
A co robia ci radni? Oddaja lekka reka 20 ha w Podczelu na 9 lat za 200 tys. zl rocznie gdzie przez cale wakacje beda imprezy, gastronomia i noclegi. Normalnie zloty biznes. Nagroda Januszy Biznesu przyznana.
Jak bedzie tak przebiegala ta pandemia nie tylko w Polsce ale i na swiecie,to kolejny Sunris obeirzymy za 9 lat Nie podniecajmy sie Bartyzelem,bo to on moze wyjsc na tym interesie
resie jak zabłocki na mydle.My ,mieszkancy zorganizujmy sami sondaz,moze referendum w sprawie przyszłosci tej dzielnicy.Inne ,nadmorskie miasta juz dawno wiedziałyby co
zrobic z tym atrakcyjnym terenem.U nas gadu,gady przez 30 lat, a teraz pewnie do 2050 roku.Taki jest nasz "potencjał" intelektualny.Przykro patrzec i sluchac.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+25 # Yeti 2021-02-19 11:11
"Przyszłość Podczela w rękach radnych" No i dlatego czarno to widzę. :sigh:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+20 # darek 2021-02-19 13:42
A w Kołobrzegu buduję się coś innego niż hotele i apartamenty ?
Jest tylko jedna niewiadoma. Nie - Co budujemy tylko kiedy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Franciszka 2021-02-19 17:38
Najlepiej tam to zostawią jak jest , dopuki jeszcze ktoś tam chce przyjechać !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook