Przez wciąż obowiązujące obostrzenia realizacja tradycyjnej, marcowej inscenizacji batalistycznej „Bój o Kołobrzeg” została zawieszona.

W zamian jednak 12 i 13 marca zaplanowana została druga edycja Historycznej Gry Miejskiej „Śladami Bohaterów walk o Kołobrzeg w 1945 r.” uzupełniona internetowymi warsztatami adresowanymi do młodzieży szkolnej.

Niestety już po raz drugi nadzwyczajna sytuacja związana ze stanem epidemii spowodowała, że inscenizacja historyczna „Bój o Kołobrzeg” się nie odbędzie. Mimo to Muzeum Oręża Polskiego przygotowuje godne upamiętnienie 76. rocznicy walk o Kołobrzeg.

Głównym wydarzeniem jakie z okazji kolejnej rocznicy walk o Kołobrzeg będzie miało miejsce to II Historyczna Gra Miejska. „Śladami Bohaterów Walk o Kołobrzeg w 1945 r.” Gra ma być bardziej rozbudowana niż w zeszłym roku.

Druga część Gry Historycznej rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.

Częścią Gry Historycznej ma być także pokaz armat.

Dodatkowym, ważnym  elementem wydarzeń mają być zajęcia  edukacyjne on-line.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook