"Wybudźmy Gracjana" - pod takim hasłem od kilkunastu dni na zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy dla Gracjana Weilera. Młody, niepełnosprawny sportowiec i mieszkaniec Kołobrzegu jakiś czas temu został znaleziony nieprzytomny w swoim mieszkaniu.

W pierwszej chwili podejrzewano udar. Tomografia komputerowa wykazała jednak krwiaka śródmózgowego. W trybie pilnym wykonano operację i po zabiegu wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej, która miała trwać pięć dni.

Od 20 stycznia rozpoczął się proces wybudzania mężczyzny, odstawiono mu leki usypiające. Gracjan zaczął reagować na głosy wokół siebie. Niestety nie udało się go wybudzić ze śpiączki, a lekarze wyczerpali wszelkie możliwe dostępne metody w ramach leczenia szpitalnego. Jedyną szansą dla Gracjana jest przetransportowanie go do specjalistycznej kliniki dla dorosłych. Jest to jednak dość kosztowne przedsięwzięcie, dlatego na organizacje zbiórki zdecydowali się jego najbliżsi.

Niestety czas odgrywa tu bardzo ważną rolę gdyż długotrwałe przebywanie w stanie śpiączki z dnia na dzień drastycznie pogarsza stan jego organizmu. Jak informują organizatorzy zbiórki liczy się każda złotówka. Na chwilę obecną udało się zebrać ponad połowę potrzebnej kwoty.

Gracjan mimo swojej niepełnosprawności do tej pory aktywnie uprawiał sporty: żeglował, nurkował, wyciskał ciężary, grał również w rugby i koszykówkę na wózkach. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć np. Mistrzostwo Polski w wyciskaniu sztangi. Od zawsze pomagał innym jako wolontariusz, ale teraz sam potrzebuje pomocy. Każdy chętny, który zdecyduję się choć wpłacić przysłowiową złotówkę może zrobić to tutaj: https://zrzutka.pl/atsmr8

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook