Policjanci prowadzili wczoraj działania ”Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem było zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli uczestników ruchu drogowego, którzy są najmniej chronieni podczas kolizji i wypadków.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego kołobrzeskiej Policji biorąc udział w działaniach „NURD” szczególną uwagę przykładają do zachowania kierujących i innych uczestników drogi w obszarze przejść dla pieszych i skrzyżowań. Pamiętajmy, że odpowiedzialne zachowanie i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego leży zarówno po stronie kierujących pojazdami jak i pieszych.

Mundurowi przypominają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o rozsądku na drodze oraz używaniu elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Pamiętajmy, że korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania.

Komentarze  
+4 # Kołobrzeg 2021-02-27 08:25
Policję zapraszam na ulicę solną skrzyżowaniem z Bałtycką tam przelot na czerwonym to norma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Bezpieczny 2021-02-27 12:42
Co mają światła odblaskowe do tego, że rowerzyści przejeżdżają BEZPRAWNIE PO PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH !!!!
Jeżdżą jak chcą, prosto z chodnika na pasy i z powrotem jak im pasuje. Nawet nie patrzy na drogę. LENIE ŚMIERDZĄCE nie chce tyłka wysadzić z siodełka i bezpiecznie przeprowadzić rower przez przejście dla pieszych.
Wystarczyło bo przestrzegać starych nawyków. Zanim wejdę na przejście, czy przejazd dla rowerów zatrzymam się rozejrzę się w lewo potem w prawo - mam kontakt wzrokowy z kierowcą samochodu I WIDZĘ CZY MOGĘ IŚĆ NA DRUGA STRONĄ. Gdzie tu problem ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook