Baszta Lontowa od lat wymaga generalnego i kosztownego remontu. Miasto zleciło wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej jej renowacji. Oferty można składać do 22 marca. 

Pod koniec ubiegłego roku za ponad 600 tysięcy złotych miasto odkupiło od  prywatnego przedsiębiorcy Basztę Lontową. W związku z tym, że budynek wymaga generalnego remontu miasto szuka wykonawcy dokumentacji projektowej, która ma zawierać kilka ważnych elementów.

Dodatkowo miasto złożyło także wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego o pozyskanie środków zewnętrznych. Jeszcze w ubiegłym roku Rada Miasta zdecydowała o przekazaniu 100 tys. złotych na doraźne prace.

Został także zlecony nadzór archeologiczny.

O tym, ile będzie kosztować renowacja Baszty, dowiemy się z dokumentacji projektowej, która ma zawierać pełnobranżowy kosztorys.

 

Komentarze  
+6 # Raczek 2021-03-11 20:00
To że PTTK jako stowarzyszenie przez wiele lat potrafił utrzymać Basztę wykonując różne małe remonty w niej za spore pieniądze zasługuje na słowa uznania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # dla dzieci dobra 2021-03-11 23:52
" Szykuje " to brzmi powasznie :-*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Historyk 2021-03-13 00:55
Po ponad 15 latach swoich nieudolnych rządów w Kołobrzegu POkomuchy obudziły się wreszcie i obiecują "szykować" się do ratowania zdewastowanych już zabytków . Szkoda tylko , że tak wiele zabytkowych budowli , za ich rządów zniknęło z przestrzeni miejskiej już bezpowrotnie .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook