Czy Komisja Morska w kołobrzeskiej Radzie Miasta jest potrzebna? Według niektórych jest niezbędna, według innych zakres jej prac może być podzielony na inne komisje. Co jednak ciekawe inicjatorzy jej likwidacji, właśnie wycofali się z tego pomysłu. 

Zgodnie z propozycją radnego Piotra Rzepki funkcjonująca w Radzki Miasta Komisja Morska miałaby zostać zlikwidowana. Tak było jeszcze na początku tygodnia. Teraz do biura rady wpłynęła poprawka radnej R. Brączyk, w której o jej likwidacji już nie ma mowy. Według radnego PiS „zostały użyte nieprawdziwe argumenty, wszystko zostało powiązane z sytuacją PŻB” a radny zapewnia, że to nie o PŻB chodziło.

A to na naszej antenie, przewodniczący Komisji Morskiej A. Dąbkowski mówił, że jej likwidacja to skandal. Komisja chciała się zajmować PŻB, spółką skarbu państwowa, wokół której jest ostatnio bardzo głośno, m. in. za sprawą odwodniania prezesa i zatrudnienia żony radnego PiS. 

Spółkami skarbu państwa powinny się zajmować komisje sejmowe - argumentował radny Rzepka. 

A. Dąbkowski wskazywał na uzasadnienie poprawki, w którym jest mowa o przedsiębiorstwie morskim: „pozostawienie Komisji Morskiej jako komisji stałej RM. Funkcjonowanie takiej komisji w mieście jest niezbędne. Pojawiają się informacje o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa o profilu morskim i musimy dać szansę na wypowiedzenie się jego pracowników i pomóc w rozwiązaniu problemów.”

 Więcej na ten temat w Zebraniu na żywo. Audycja na naszej stronie o 17.30

Komentarze  
+2 # Ivs 2021-03-11 15:30
To likwidować czy nie? Rzepka z Braczyk totalnie niewiarygodni. Dziecinada.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # bellaciao 2021-03-11 16:20
Taki radny to "prawdziwy klejnot" dla Mieczkowskiej. Uważam , że on się z nią "politycznie dogaduje" i to jest po prostu "ustawka". Nie wierzę , że to się dzieje na serio.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # Ter 2021-03-11 16:49
Pracownicy PŻB na komisję morską nie przyjdą. Kogo Dąbkowski chce odpytywać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # yeti 2021-03-11 17:58
Znaczy się co ? Prezes był zbyt nawodniony ? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # dla dzieci dobra 2021-03-12 21:11
" Po co nam nowe lotnisko , kiedy będzie nowe ...w Berlinie "

To reakcja na plan Rządu budowy
Centralnego Portu Komunikacyjnego

Stwierdził JE Rafał Trzaskowsky
Nie wiedzieć czemu zwan Szabollanem :-*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook