Funkcjonariusze ustalili, że na terenie Kołobrzegu działa punkt, w którym mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe. Przedstawiciele służb wkroczyli do znajdującego się w centrum miasta lokalu.

W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli pięć automatów o łącznej wartości około 50 tys. złotych. Na maszynach urządzane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Urządzenia zostały zabezpieczone przez Służbę Celno-Skarbową, której funkcjonariusze poprowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie wolno urządzać gier na automatach poza kasynami czy salonami gier. Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych lub usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej Oddział Koszalin, przeprowadzają cykliczne działania, których celem jest zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. Podczas ostatnich tego typu działań, w jednym z kołobrzeskich lokali zabezpieczono 5 automatów o łącznej szacunkowej wartości około 50 tysięcy złotych.

Komentarze  
+13 # Stefan 2021-03-12 10:19
A kiedy Funkcjonariusze zrobia porzadek z
nielegalnym Handlem na ul.Reymonta i ul.Rodziewiczówny Stoja Hangary,sprzedaz towaru podrobki same,doprowadzony do obrotu nielegalny towar
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # dorka123 2021-03-12 12:24
To niech poniosą te kary po 100.000 zł od automatu. Może surowe kary odstraszą od tego procederu. Właściciel lokalu nie wiedział co się tam dzieje? Zasłonięte folią szczelnie okna, zgaszone światła, zamknięte od wewnątrz drzwi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # podatnik 2021-03-16 07:13
Cytuję Stefan:
A kiedy Funkcjonariusze zrobia porzadek z
nielegalnym Handlem na ul.Reymonta i ul.Rodziewiczówny Stoja Hangary,sprzedaz towaru podrobki same,doprowadzony do obrotu nielegalny towar

jak by mogli to by zrobili,zabawa trwa wiele lat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook