Medycy, seniorzy, nauczyciele. W sumie ponad 5 tysięcy osób zaszczepiono w kołobrzeskim szpitalu od początku trwania akcji. Niepokojące doniesienia o szczepionce Astra Zeneca także w Kołobrzegu spowodowały, że część osób zrezygnowała ze szczepień. Ale już widać zmianę.

Regionalny Szpital był pierwszą placówką w Kołobrzegu, w której przeprowadzano szczepienia przeciwko covid 19. Pierwsi medycy zostali zaszczepieni pod koniec ubiegłego roku. Do tej pory w szpitalu zaszczepiono 3600 osób z grupy „0”, 440 seniorów i ponad 1100 nauczycieli. Razem to ponad 5200 osób, z czego 2200 osób otrzymało dwie dawki. 

W ubiegłym tygodniu w związku z niepokojącymi doniesieniami medialnymi na temat szczepionki Astra Zenecka także w kołobrzeskim szpitalu zaobserwowano, że cześć osób, około 20% rezygnowała ze szczepień. Teraz wszystko wraca do normy.

Cały czas w szpitalu trwa też rejestracja na szczepienia dla poszczególnych grup. Rejestrować można się przez internet i ogólnokrajową infolinię. Seniorzy, którzy na początku akcji zgłosili chęć zaszczepienia ale do tej pory nie mają wyznaczonego terminu nie powinni dłużej czekać. Trzeba wykorzystać wszystkie dostępne kanały – mówi dr T. Czerniak, koordynator szczepień w szpitalu. 

W przyszłym tygodniu w szpitalu Kołobrzegu rozpoczyna się akcja szczepień służb mundurowych. Policji, wojska czy straży pożarnej.

Przypominamy, ze w Kołobrzegu szczepienie prowadzone są w 8 punktach.

Komentarze  
+4 # Maria 2021-03-25 13:03
W szpitalu zapraszają wszystkich na jedna godzinę. Ludzie tłoczą się przy stoliku do wypełnienia ankiety. Następnie stoją w kolejce do szczepienia (jak byłam szczepiona w kolejce stało ok. 20 osób). Nikt nie zachowuje odległości. Nie ma wieszaków na ubrania - ludzie kładą je na siedziskach. Lekarka pyta tylko czy nic mi nie dolega. Fikcja badania. Po szczepieniu prawie wszyscy wychodzą. Taśma! Czy ktoś to tam kontroluje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Ewa 2021-04-08 10:19
A jaką szczepionką szczepią w szpitalu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook