Dwóch mieszkańców powiatu kołobrzeskiego jechało jednośladami znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich miał prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie, trochę mniej miał drugi zatrzymany kilkanaście godzin później - 2 promile.

Wczoraj, podczas patrolu w miejscowości Charzyno, około godz. 11. funkcjonariusze kołobrzeskiej „drogówki” zauważyli kierującego rowerem, który jechał nierówno tzw. „wężykiem” całą szerokością drogi, co wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u 38-letniego mężczyzny 2 promile alkoholu we krwi.

Drugi rowerzysta został zatrzymany w Kołobrzegu. W godzinach wieczornych, policjanci zostali wezwani przez Straż Miejską na ul. Bogusława X, gdzie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę jadącego na rowerze, który prawdopodobnie wcześniej spożywał alkohol. Badanie 36-cio letniego rowerzysty wykazało, że wsiadł na rower będąc w stanie nietrzeźwości mając prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie.

W obu przypadkach kierujący rowerami zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook