Nowa Komenda Policji w Kołobrzegu? Takie są plany. Miasto ma też swoje. Aby budynek zajmowany przez policję nie podzielił losu budynku poczty, miasto chciałoby go w przyszłości przejąć.

Prezydent miasta Anna Mieczkowska rozmawiała z Komendantem Policji w Kołobrzegu, Dariuszem Hocem w sprawie planów budowy nowej kołobrzeskiej Komendy Policji.

Nie ma szczegółów, nie ma daty ale jeżeli dojdzie do budowy nowej komendy to prezydent będzie zabiegać o przekazanie istniejącego budynku na rzecz miasta. Co mogłoby w nim powstać? Moglibyśmy przenieść tu Urząd Miasta uważa Anna Mieczkowska. Wówczas zabytkowy budynek komendy nie podzieliłby losu budynku, w którym jeszcze jest poczta. W opublikowanym na portalu ogłoszeniu o sprzedaży czytamy, że w budynku wykonana została i zaakceptowana przez konserwatora zabytków, koncepcja przygotowania biur, 19 apartamentów i restauracji.

Neogotycki budynek zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i Dworcowej oddany do użytku w 1884 r. został wystawiony na sprzedaż za 9,700 tys złotych.

Komentarze  
+11 # budynek 2021-04-03 08:57
A do kogo obecnie należy budynek policji? W artykule podano tylko że budynek jest zajmowany przez policję. Druga sprawa ,że policja w uzdrowisku w którym oprócz stałych mieszkańców przebywa drugie a może trzecie tyle turystów, kuracjuszy... powinna pozostać w centrum miasta. Skraca to czas interwencji, dojazdów, czy pieszych patroli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # przychodnia 2021-04-03 09:02
Trochę chaotycznie postępuje się z budynkami w Kołobrzegu. Poczta na sprzedaż, baszta prochowa po tylu problemach wróciła do miasta, budynek po przychodniach na ul. Waryńskiego stał przez lata opuszczony. A ponoć przeszkodą żeby były tam gabinety lekarskie był brak windy. A obecnie to nie jest problem ? Oraz nad rzeką zawaliła się zabytkowa budowla.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # mich 2021-04-03 16:29
A po co urzędnikom 19 apartamentów i restauracja? Będą tam mieszkać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # M. Jastrzębski 2021-04-04 11:20
'Urząd Miasta w Komendzie Policji" W jakim charakterze ? Podejrzanych ? :cry:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook