Noszenie maseczek, dystans społeczny, dezynfekcja - te proste, a zarazem istotne zachowania są z nami od roku.  Kołobrzescy Policjanci będą egzekwować obowiązujące ograniczenia, aby tym samym maksymalnie zmniejszyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie.

Przez ostatni rok trwa walka ze światową pandemią COVID-19. Walka ta prowadzona jest przede wszystkim na froncie medycznym – to lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni czy pracownicy służb sanitarnych każdego dnia stawiają czoło śmiertelnemu zagrożeniu, jakim jest koronawirus SARS-CoV-2. Obok medyków na froncie walki z pandemią stoją także służby – policjanci, żołnierze, strażacy, strażnicy graniczni oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Osoby nie stosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Podejmowane działania mają na celu zwiększenie odpowiedzialności społecznej, a przez to odciążenie służby zdrowia. Warto podkreślić, że każdy z nas może dołożyć "cegiełkę" do tego, abyśmy jak najszybciej wygrali tę walkę. Tylko dojrzałe i odpowiedzialne zachowania, takie jak chociażby zasłanianie ust i nosa maseczką, zachowywanie dystansu społecznego czy dezynfekcja przybliżają nas do pokonania pandemii i powrotu do normalności. Warto być odpowiedzialnym dla wspólnego dobra nas wszystkich.

 

Komentarze  
+2 # Bogumiła 2021-04-08 03:27
A policja tylko na obrazku. Panowie poproszę na ulice, strach wychodzić z domu, wiele osób bez maseczek. Od ul. Mickiewicza poprzez Bulwar do molo większość chodzi bez maseczek. Nawet Pan rozdający ulotki nie ma maski i oburza się, gdy się prosi, żeby nie dochodził. Pan bardzo kontaktowy, skraca dystans. To prosimy zejść z obrazka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook