Poseł Marek Hok z senatorem Januszem Gromkiem z Koalicji Obywatelskiej apelują do Wojewody Zachodniopomorskiego. Ich zdaniem, mieszkańcy Pomorza Zachodniego zasługują na równy i sprawiedliwy dostęp do szczepień:

Szanowny Panie Wojewodo,

Globalne zagrożenie epidemiczne COVID-19 wywróciło znaną do tej pory codzienność - zarówno w sferze społecznej, jak i gospodarczej. Zapewnienie sprawnej organizacji szczepień, z których skorzysta większość obywateli, pozwoli na szybkie opanowanie pandemii. To działanie powiedzie się jednak tylko w sytuacji, kiedy my wszyscy - medycy, i cały personel medyczny, przychodnie POZ, szpitale, samorządowcy, organy terenowe rządowej administracji i my parlamentarzyści - będziemy ściśle współpracować.

Z zaniepokojeniem stwierdzamy, że Polska znajduje się w ścisłej czołówce krajów świata dotkniętych pandemią. Liczba chorych, codziennych nowych zakażeń, a przede wszystkim ilość zgonów z powodu COVID-19, stawia nas w niechlubnej pierwszej trójce.

Apelujemy do Pana o wykorzystanie swoich uprawnień Wojewody Zachodniopomorskiego w celu podjęcia ścisłej współpracy z władzami samorządowymi Pomorza Zachodniego. W kwietniu do Polski ma trafić 7 mln szczepionek. Dzięki obecności w strukturach Unii Europejskiej, do końca III kwartału tego roku większość Polaków będzie mogła zostać zaszczepiona, abyśmy uzyskali odporność zbiorową. Szczepienia muszą zostać jednak dobrze zorganizowane. Dlatego domagamy się szybkiego uruchomienia centrów powszechnych szczepień w każdym mieście województwa zachodniopomorskiego. Samorządy deklarują udostępnienie pomieszczeń hal sportowych oraz innych obiektów użyteczności publicznej w tym celu. Trzeba również w pełni wykorzystać możliwości przychodni POZ, które już teraz są gotowe do szczepień większej ilości osób. My parlamentarzyści jesteśmy alarmowani o nieprawidłowościach w krajowym systemie szczepień, które dotykają mieszkańców wielu regionów Polski.

Apelujemy, żeby nie powielać popełnianych błędów. Mieszkańcy Pomorza Zachodniego zasługują na równy i sprawiedliwy dostęp do szczepień. Nie można w celach czysto politycznych faworyzować danych regionów oraz wykorzystywać luk prawnych.

Wyrażamy głęboką nadzieję, że zdrowie wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego jest dla Pana priorytetem i podejmie Pan wskazane przez nas działania. Deklarujemy pełną gotowość do współdziałania. Zapewnienie sprawnego systemu szczepień jest najwyższym priorytetem dla Nas Wszystkich!

Komentarze  
+31 # mieszkanka 2021-04-07 19:31
Wasz kolega , i przyjaciel Arłukowicz który sprzedawał , i prywatyzował szpitale i ośrodki jako Minister Zdrowia , dał rozporządenie , że dyrektorzy szpitali , mogą dowolnie ograniczać , ilość pielegniarek na dyżurach w ramach swoich kompetencj , także w sprawie zdrowia PO-winniście nie zabierać , głosu jeszcze Hok lekarz ,to jest żenada , Kopacz która szukała ciał na glębokości metra w Smoleńsku miała wyjechać z Polski jak wygra PIS- i wyjechała PO euro do Brukseli szok
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-13 # Dla dzieci dobra 2021-04-07 21:54
Wedlug informacji ogolnodostepnych
W tzw " komunie "

Sluzba Zdrowia

Ktora faktycznie byla wtedy Sluzba
Na Pogotowie Ratunkowe z lekarzem na wizyta do domu do chorego
Czekalo sie 15- 20 minut
Ta Sluzba Zdrowia dostawala 10.5% Budzetu Polski

Dzis po " reformacji " szpitale przychodnie dostaja
4.5 % z Budzetu ...
Do tego doszly tele porady....Ich skutki sa znane ludziom o lekko wiekszym horyzoncie myslowym ponad telewizornie ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+26 # Trej 2021-04-08 00:44
Te dwa nieroby coś napisały?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Teresa 2021-04-10 16:31
Szpital to zagrożenie higieniczne jak i epidemiologiczne zwłaszcza na zakażnych oddziałach dla mieszkańców !
Wzorem ukraińskiego jadu kipi !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Miła Niespodzianka 2021-04-11 11:50
Ale miła niespodzianka , chyba po raz pierwszy przedstawiciele totalnej opozycji apelują o sprawiedliwość dla zwykłych ludzi - Czy to tylko jak zwykle piarowy zabieg ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook