Wczoraj doszło do trzech zdarzeń drogowych na trasie szybkiego ruchu S6 w obszarze powiatu kołobrzeskiego. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było główną przyczyną tych zdarzeń.

Trzech kierujących uszkodziło bariery energochłonne z czego jeden znajdował się w stanie nietrzeźwości. Pomimo zaistniałych zdarzeń drogowych na trasie S6 z ich udziałem, żadnemu z nich ani innym uczestnikom drogi nic się nie stało.

Wczoraj tj. 07.04.2021 w godzinach porannych na drodze ekspresowej S6 kierujący pojazdem marki Opel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i zatrzymał się dopiero po wcześniejszym uderzeniu w bariery energochłonne oddzielające drogę i pas zieleni. Po przebadaniu okazało się, że ma ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Dwoje kierujących pojazdami marki Volkswagen i Renault w odstępie 15 minut doprowadzili do zdarzeń ze swoim udziałem z tej samej przyczyny. Pomimo niesprzyjających warunków na drodze nie dostosowali swojej prędkości i doprowadzili do zderzenia z barierami energochłonnymi.

Pamiętajmy, że pogoda może zmienić się z godziny na godzinę. Obserwujemy jeszcze minusowe temperatury, silne podmuchy wiatru i opady deszczu lub śniegu. Wraz z pogodą zmienia się sytuacja na drodze, co wymaga od kierujących zmiany techniki jazdy i zachowania szczególnej ostrożności.

Komentarze  
+3 # pawilon 2021-04-08 15:28
Pierwszy kierowca . "Po przebadaniu okazało się, że ma ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie." "Dwoje kierujących pojazdami marki Volkswagen i Renault w odstępie 15 minut doprowadzili do zdarzeń ze swoim udziałem z tej samej przyczyny." ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook