Trwa Narodowy Spis Powszechny. Każdy z nas musi się spisać. Najlepiej zrobić to przez internet ale są też inne sposoby. 

Od 1 kwietnia w Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego. 

Ale spisanie przez internet nie jest jedyną metodą. I to ważna informacja do osób, które nie mają dostępu do internetu i komputera. Po 4 maja pracę rozpoczną rachmistrzowie telefoniczni.

Sami możemy też zamówić tzw. spis na żądanie. W tym celu trzeba zadzwonić na specjana infolinię pod nr: 22 279 99 .

Ostatnią możliwością jest spisanie w Urzędzie Miasta. Co ważne, najpierw należy się telefonicznie umówić. Można dzwonić pod nr 690 902 004 i 690 902 088.

Spisując się trzeba podać podstawowe dane na swój temat czyli nazwisko, pierwsze i drugie imię, numer PESEL, płeć oraz datę urodzenia. Kolejne pytania będą służyć ustaleniu adresu zamieszkania.  Będziemy pytani o metraż mieszkania, liczbę pomieszczeń, zamieszkujące w nim osoby.

Są pytania o stan cywilny, przynależność do kościoła lub związku wyznaniowego. W tym ostatnim przypadku nie musimy udzielać odpowiedzi.

Co ważne, spisu dokonuje jedna osoba w rodzinie, która musi podać relacje rodzinne oraz przypisać danych członków rodziny do formularza – np. dzieci i współmałżonka.

Osoby spisujące się przez internet mogą wziąć udział w loterii, w której do wygrania jest m. in. samochód. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań potrwa do 30 września. 

Uczestnictwo w spisie jest obowiązkowe. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook