Na prośby mieszkańców przy ulicy Zygmuntowskiej zostanie wybudowany parking. Podczas zdalnych konsultacji Anna Mieczkowska przedstawiła mieszkańcom trzy warianty dla tej inwestycji.

 

To bardzo długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców ulicy Zygmuntowskiej. Na wczorajszych zdalnych konsultacjach zostały przedstawione trzy warianty dla budowy parkingu. Dwa spośród nich mogą zostać wykonane przez urząd na terenie należącym do miasta. Trzeci wariant zakłada poszerzenie tej inwestycji o kilkanaście dodatkowych miejsc postojowych, ale tu wymagana jest zgoda Kołobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Gdyby jednak w jego budowę zaangażowała się Kołobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, to miejsca wybudowane na jej terenie miałyby być wydzielone dla mieszkańców znajdującego się tu bloku. Parking wybudowany przez miasto ma być ogólnodostępny.

Choć miasto może wydzielić do 50 miejsc postojowych to jest możliwość, że będzie ich nieco więcej.

Do końca kwietnia mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje i wybrać jedną z trzech przedstawionych koncepcji.

Miasto planuje uruchomić procedurę przetargową w maju, i po sezonie letnim rozpocząć budowę parkingu przy Zygmuntowskiej. Koszt inwestycji oszacowano na około pół miliona złotych.

 

 

Komentarze  
+6 # parking 2021-04-09 16:19
Czy parking będzie tylko dla mieszkańców ul. Zygmuntowskiej bo tak to się w artykule podkreśla. Czy ogólnodostępny dla każdego chętnego również turystów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # orety 2021-04-10 10:36
Cytuję parking:
Czy parking będzie tylko dla mieszkańców ul. Zygmuntowskiej bo tak to się w artykule podkreśla. Czy ogólnodostępny dla każdego chętnego również turystów.

Czytaj ze zrozumieniem, w tekście jest napisane "Gdyby jednak w jego budowę zaangażowała się Kołobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, to miejsca wybudowane na jej terenie miałyby być wydzielone dla mieszkańców znajdującego się tu bloku. Parking wybudowany przez miasto ma być ogólnodostępny."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # hm 2021-04-12 08:23
"Trzeci wariant zakłada poszerzenie tej inwestycji o kilkanaście dodatkowych miejsc postojowych, ale tu wymagana jest zgoda Kołobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej." Czyli nie cały teren należy do spółdzielni - tylko niewielki plac na kilkanaście aut. Czy w takim razie spółdzielnia zrzeknie się praw do tego terenu skoro miasto za swoją kasę ma wykonać inwestycję na ich terenie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # konsultacje 2021-04-12 08:20
Czyli część terenu należy do miasta a znikoma część do spółdzielni mieszkaniowej. I miasto chce inwestować pieniądze również na terenie należącym do spółdzielców na te prace potrzebna jest zgoda spółdzieli mieszkaniowej. Czyli od dzisiaj miasto będzie robić za pieniądze podatników parkingi na spółdzielczych (własnościowych) terenach? No tak to chyba należy rozumieć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook