Przeprowadzką do budynku zajmowanego obecnie przez Policję zainteresowane jest miasto i starostwo. Dzisiaj wicestarosta Jacek Kuś poinformował, że są prowadzone intensywne działania zmierzajace rozbudowy siedziby powiatu. 

Anna Mieczkowska w ubiegłym tygodniu poinformowała o rozmowach w sprawie budowy nowej Komendy Policji i o tym, że miasto jest zainteresowane przejęciem w przyszłości zabytkowego budynku. Szybko okazało się, że podobne plany ma starosta kołobrzeski. Tomasz Tamborki w Komendzie Powiatowej Policji widziałby Starostwo Powiatowe. "Jak to się rozstrzygnie? Pewnie trzeba będzie się spotkać i podjąć najlepszą decyzję. Taką, aby ten ładny budynek, dobrze zlokalizowany pełnił maksymalnie szeroką funkcję publiczną” - powiedział T. Tamborski.

Wróćmy jednak do rozbudowy starostwa i przypomnijmy. Budynek przy Placu Ratuszowym miał być sprzedany, a ten przy Gryfitów rozbudowany i tam właśnie miała być siedziba starostwa powiatowego. Jacek Kuś, wicestarosta w audycji Komentarz Lewicy powiedział, że w tej sprawie nic się nie zmieniło. „Jestem z ramienia zarządu powiatu odpowiedzialny za realizację tego projektu, jest on już na ukończeniu” – powiedział. W maju ma być gotowy projekt z kosztorysem inwestorskim, za który starostwo zapłaciło ponad 130 tysięcy złotych.

„Z tego co mi wiadomo, nie są podjęte decyzje, które mają iść w kierunku tego, żeby ten projekt wrzucić do kosza. (...) Chcemy pozyskać na rozbudowę środki unijne z Urzędu marszałkowskiego, i takie rozmowy prowadzimy” .

Budowa nowej komendy to w tej chwili plany. Nie wiadomo, kiedy funkcjonariusze mogliby się przenieść do nowej siedziby. Ale wiadomo, że miasto zaproponowało dwie lokalizacje. Nowa komenda policji mogłaby zostać wybudowana na terenach miejskich przy ul. Koszalińskiej lub przy 6 Dywizji Piechoty.

 

Komentarze  
+7 # starostwo 2021-04-09 16:02
Starostwo sprzeda 1 ze swoich budynków, najlepiej ten przy Palcu Ratuszowym (na pewno świetnie się sprzeda na kolejne apartamenty). A zarobione pieniądze przeznaczy na rozbudowę budynku przy ul. Gryfitów. Na pewno będzie tam dobrze bo niedaleko od centrum a na sam projekt wydano już ponad 130.000 zł
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Zenia 2021-04-10 08:04
Pięta Achillesa Starosty - GOSPODARKA NIERUCHOMOŚCIAMI.

Rozszerzamy listę ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook