Jak już Państwa informowaliśmy na naszym portalu, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu doczeka się w pełni wyposażonej sali gimnastycznej uwzględniającej potrzeby uczniów z niepełnosprawnością.

Miasto otrzyma na ten cel ponad 1,7 mln zł dofinansowania ze środków PFRON, będących w dyspozycji Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W piątek, 9 kwietnia została zawarta umowa dotacyjna. Podpis na dokumentach złożyły: Anna Bańkowska, członek Zarządu Województwa oraz Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu.

Gmina Miasto Kołobrzeg dzięki przyznanej dotacji rozbuduje istniejący budynku SP nr 5 przy ul. przy ul. Arciszewskiego 20. Przeznaczy na ten cel m.in. dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W tym roku na dofinansowanie prac budowlanych ze środków PFRON, będących w dyspozycji marszałka, przeznaczamy kwotę ponad 2 mln zł. Z pomocy skorzystają trzy samorządy, w tym Gmina Miasto Kołobrzeg. Dziś podpisujemy umowę na dofinansowanie bardzo ważnej inwestycji, która zapewni dzieciom i młodzieży dostęp do odpowiednio wyposażonej infrastruktury. To też inwestycja w zdrowie naszych młodych mieszkańców. Sala będzie dostosowana do potrzeb uczniów z niepełnosprawnością. Odbywać się w niej będą zajęcia rehabilitacyjne – mówi Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

Zakończenie budowy nowej sali gimnastycznej zaplanowano na koniec sierpnia przyszłego roku. W efekcie uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnej sali gimnastycznej dostosowanej do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Wyposażenie w nowym obiekcie ma pozwolić na prowadzenie rehabilitacji ruchowej czy gimnastyki kompensacyjnej. Realizowane też będą indywidualne formy rehabilitacji dedykowanej uczniom z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Cała inwestycja kosztować będzie ponad 3,8 mln złotych, z czego ponad 1,7 mln złotych stanowi dofinansowane ze środków PFRON, będących w dyspozycji Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W tym roku z dofinansowania robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji skorzystają też dwa inne samorządy. To: Gmina Gryfino (m.in. budowa zadaszenia przed budynkiem ŚDS przy ul. Sprzymierzonych) i Powiat Szczecinecki (montaż windy w budynku Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie przy ul. Szpitalnej 5).

Komentarze  
+16 # Fjfi 2021-04-10 17:02
O tym, że na tę salę będą pieniądze z PFRON mówili już Gromek z Woźniakiem w poprzedniej kadencji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # mieszkanka 2021-04-10 19:05
pani Bańkowska super dyrektor LO , lubiana przez uczniów kontaktowa , miła otwarta weszła w PO-litykę i to do parti ,która tonie, bo nie ma programu, tylko szydzi z obecnej parti rządzącej , p.Aniu z całym szacunkiem , PO-co to pani ? tam chętnych do PO-słowania , senatorownia ,jest bardzo dużo , małe pani ma szanse to są zawodowcy , od koryta ich cięzko oderwać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # do mieszkanka 2021-04-11 22:34
Bańkowska jako dyrektor, ani miła ,ani lubiana, skąd ty masz wiedzę? Cieszą się, że odeszła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Ula 2021-04-12 13:59
W tekście jest błąd. Inwestycja będzie kosztować prawie 4,8 mln złotych.
http://umkolobrzeg.esp.parseta.pl/index.php?id=126380
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook