Spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem platformy ZOOM z transmisją na FB. Urząd Miasta zaprasza mieszkańców zainteresowanych tematem we wtorek 13 kwietnia o godzinie 17:00.

- Drodzy Mieszkańcy, tym razem porozmawiajmy o nowym zejściu na plażę przy ulicy Plażowej. Spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem platformy ZOOM z transmisją na FB. Zapraszamy Mieszkańców zainteresowanych tematem we wtorek 13 kwietnia o godzinie 17:00. Jak wyrazić swoją opinię? Pisząc komentarz/pytanie w trakcie czatu na FB lub zabierając głos w dyskusji poprzez komunikator ZOOM – w tym celu wyślij maila na adres: konsultacje@um.kolobrzeg.pl, w wiadomości zwrotnej prześlemy link do połączenia - napisała prezydent Anna Mieczkowska na swoim facebookowym profilu.

Komentarze  
+5 # Fjfi 2021-04-11 13:00
Co konsultować, jak wszystko i tak narzuca Urząd Morski i miasto musi to zrobić zgodnie z ich decyzja?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # abc 2021-04-11 19:17
A może tak po prostu zbudować jakiś chodnik od ścieżki rowerowej do zejścia. I do tego jakieś ławeczki, latarnie i śmietniki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # zejście 2021-04-12 17:43
A dlaczego chcecie zmieniać to zejście które na zdjęciach wygląda bardzo "zdrowo". Naprawdę jesteśmy tak bogatym miastem żeby 2,5 miliona złotych wkładać w wykonanie nowego zejścia? Kładka nad torami kolejowymi w centrum Kołobrzegu sypie się , wygląda strasznie. Oglądanie się na kolej, która może realizować swoje plany z przebudową torów kolejowych może trwać 10 lat. Po drugie potrzebny jest łącznik między ul. Fredry a Jagiellońską żeby odblokować rondo na ul. Koszalińskiej. To są priorytety dla Urzędu Miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # ile 2021-04-12 17:47
Ile? Dwa i pół miliona złotych na kładkę - zejście na plażę? Z czego ma być wykonana ta kładka i czy Urząd Morski ze Słupska płaci za jej wykonanie czy Urząd miasta w Kołobrzegu z podatków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # koszty 2021-04-12 18:01
Tyle mniej więcej kosztował taras widokowy na Plaży Zachodniej. Konstrukcja stanęła na palach z rur stalowych wypełnionych betonem. Taras oraz schody wykonane są w technologii żelbetowej. Odtworzona i umocniona została skarpa wydmy. stalowa ścianka o długości 54 m zakończona oczepem żelbetowym. Na całej jej długości od strony morza wykonano umocnienie w postaci ułożonych na geotkaninie gwiazdobloków i narzutu kamiennego.
Taras ma powierzchnię 115 m. kw. Nawierzchnia z desek kompozytowych, balustrady ze stali nierdzewnej wypełnione od strony morza szkłem hartowanym. Do tego ławki, kosze, zjazd dla niepełnosprawnych...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # plażowa 2021-04-13 09:51
Zejście w takiej formie jak jest teraz jest OK, tylko by przydało się odmalować i wymienić bardziej zużyte deski.
Inna sprawa to dojście - przydało by się zrobić jakiś chodnik i zamontować oświetlenie.
Budowa jakiegoś betonowego tarasu, czy mola to zdecydowanie zły pomysł - zabije to urok tego miejsca, o kosztach które by się przydały na coś innego nie wspominając. Gospodarka miasta ucierpiała z powodu koronakryzysu i lockdownów i te 2,5 mln można by lepiej spożytkować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # kasa 2021-04-13 12:14
Cały czas się mówi o pandemii. O utracie dochodów nie tylko przez prywatne firmy ale również przez samorządy. Dlatego dziwi mnie że tak "lekką ręką" chce się w obecnej sytuacji wydać ponad 5 milinów zł na wymianę okien w Ratuszu, 2,5 miliona zł na zrobienie nowego zejścia na ul. Plażowej. To zejście jest "zdrowe" należy może trochę podmalować i jak ktoś słusznie napisał zrobić chodnik i oświetlenie. Mamy dosyć już betonu w Kołobrzegu, zejścia powinny być drewniane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # leon 2021-04-14 13:06
Las i wydmy w tym miejscu ( od TRM do Grzybowa ) chyba nigdy nie były sprzątane. Są tam miejsca jak wysypiska śmieci. Butelki, puszki, torby plastikowe. Kiedyś w 10 minut zebrałem dwa worki 120l na śmieci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # milion 2021-04-15 08:07
Milion . Ostatnio mówiło się że ten taras widokowy będzie kosztował ok. 2.500.000 zł. Obecnie mówi się, że ok 3.500.000 zł (no, co tam - tylko milion więcej). A na końcu okaże się że jest to 5.000.000 zł. Czy nasze miasto stać na taką rozrzutność? Proszę popatrzeć jak są zrobione zejścia w Ustroniu Morskim, Sianożętach -proste i przede wszystkim pasujące do otoczenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Tomasz 2021-04-17 20:47
No wszystkim nigdy nie dogodzi. Bez względu na wybór wariantu powstanie coś fajnego w dzielnicy Zachodniej. Czy naprawdę jest tu tak dużo atrakcji, żeby być takim malkontentem w tym temacie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook