Zakończyło się składanie wniosków do budżetu obywatelskiego. W tym roku, wartość złożonych projektów znacznie przekroczyła przeznaczony na nie budżet.

 

Łącznie do budżetu wpłynęło 26 projektów. Aktualnie trwa weryfikacja zgłoszonych wniosków. 

Wnioskodawcy, których projekty zostaną ocenione negatywnie pod kątem merytorycznym, mogą w ciągu 5 dni roboczych od publikacji list, wnieść odwołanie.

Warto dodać, że większość tj. 19 wniosków wpłynęło za pomocą platformy dedykowanej pod budżet obywatelski, natomiast 7 tradycyjnie drogą papierową.  

Głosowanie odbędzie się w czerwcu.

Przypomnijmy, tegoroczny budżet wyniesie milion złotych, z czego 400 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na projekty ogólnomiejskie a 600 tys. na projekty ogólnoosiedlowe.

Ciekawostką jest, że wartość złożonych przez mieszkańców projektów znacznie przekroczyła przeznaczony na nie budżet i wyniosła 2mln 800 tysięcy złotych.

Wszystkie informacje na temat Budżetu znaleźć można na stronie www.bo.kolobrzeg.pl

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook