W sobotę, 5 czerwca odział Dzieje Oręża Polskiego zapełnił się ponad 2500 odwiedzającymi, dla których przygotowano moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka. W tym roku odbywał się on naprawdę hucznie i to nie tylko w przenośni, ale dosłownie.

Wszystko to za sprawą salw z armaty i odpalanego co godzinę czołgu T34-85 i działa samobieżnego SU-57. Wśród proponowanych rozrywek znalazło się również wiele konkursów zarówno dla małych jak i dla dużych. Podczas konkursów historycznych dzieci rozwiązywały quiz oraz krzyżówkę, w czym dzielnie pomagali im rodzice, szukając odpowiedzi na wystawie plenerowej. Na stanowiskach przygotowanych przez Grupę Eksploracyjno-Poszukiwawczą „Parsęta” odbywało się strzelanie nerfami, rzut podkową i kulą armatnią do celu oraz konkurs na orientację. W specjalnie przygotowanych piaskownicach można było zostać archeologiem i poszukiwaczem skarbów. Oczywiście nie zabrakło atrakcyjnych nagród dla biorących udział w konkursach.

Grupy rekonstrukcyjne i stowarzyszenia prezentowały dioramy historyczne oraz pojazdy wojskowe, można było również wejść na platformę działa samobieżnego ISU 122. Po południu, po tak wielu wrażeniach, zaprosiliśmy wszystkich na wojskowa grochówkę.

Muzeum Oręża Polskiego składa serdeczne podziękowania za pomoc przy realizacji wydarzenia następującym podmiotom i osobom: Firmie EPEE, Stanisławowi Rojkowi Zakład Mechaniki Pojazdowej Usługi Transportowe, Krzysztofowi Klinkoszowi, GEP Parsęta, GRH Kołobrzeg, GRH Wybrzeże, Kołobrzeskiemu Bractwu Kurkowemu, Bałtyckiemu Stowarzyszenii Miłośników Historii Perun – Koszalin, Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej REGA.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook