Policjanci z wydziału ruchu drogowego kołobrzeskiej komendy zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował Oplem Astrą, mając w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu, nie miał też uprawnień do kierowania. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Mimo skierowania licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące, o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. 

Policjanci zatrzymali mieszkańca Ustronia Morskiego, który kierował samochodem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. 59-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu okazało się, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Sąd zdecyduje także, o karze w związku z kierowaniem pojazdem pomimo braku uprawnień.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook