W Punkcie Szczepień Powszechnych w hali sportowej Łuczniczka w przyszłym tygodniu będą dostępne szczepionki firmy Moderna i Pfizer.

Według danych GUS w dniu 31 grudnia 2020 roku w powiecie mieszkało 79 300 osób. Do dziś w Polce z powodu COVID-19 zmarło 74 447 osób. To pokazuje skalę epidemii, która dotknęła nas wszystkich. To już 16 miesiąc epidemii COVID-19 w kraju. Od 6 miesięcy dysponujemy skuteczną i jedyną bezpieczną bronią w walce ze śmiertelną chorobą, jest nią szczepienie. 

W hali sportowej Łuczniczka został uruchomiony Punkt Szczepień Powszechnych. Dostaliśmy dodatkową pulę szczepionek – to okazja dla tych wszystkich, którzy z jakichś przyczyn dotąd się nie zaszczepili. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 17. Pod numerem telefonu 690 90 20 45 można uzyskać informacje o możliwości zaszczepienia się pierwszą i drugą dawką szczepionki firm Moderna i Pfizer. Pierwszym preparatem mogą się zaszczepić osoby dorosłe, drugim młodzież od 12 roku życia i dorośli.  

Zakłady budżetowe, spółki po sporządzeniu listy osób zainteresowanych mogą zarejestrować się na szczepienie za pośrednictwem koordynatora. Do grupowej rejestracji niezbędna będzie lista zawierająca imię i nazwisko, nr PESEL, nr telefonu i preferowaną szczepionkę (Komunikacja Miejska już zaszczepiła chętne osoby). Na liście nie muszą znajdować się tylko pracownicy, mogą być także inne osoby (sąsiedzi, znajomi itd.).

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook