"Czy to nie czas by wrócić do pracy w zwykłym trybie?" pyta cześć radnych miejskich. Komisje i sesje od ponad roku odbywają się przez internet, a wydaje się, że sytuacja epidemiczna pozwala na zmiany. 

Sytuacja epidemiczna jest dużo lepsza, znoszone są kolejne obostrzenia. Posiedzenia komisji RM mogłyby się odbywać w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, uważa radna Izabela Zielińska i  przewodniczący Komisji Rewizyjnej Maciej Bejnarowicz.

Najbliższe posiedzenie Komisji Rewizyjnej jej przewodniczący chciałby zwołać w trybie hybrydowym, czyli część osób on line, cześć stacjonarnie. Ale to będzie zależało od opinii prawnej, która niebawem ma trafić w ręce radnych. M. in. przewodniczący RM, P. Lewandowski uważa, że przepisy na taką formę nie pozwalają.

Przewodniczący P. Lewandowski zapowiada także, że najbliższe dwie sesje, w czerwcu i lipcu odbędą się w trybie zdalnym. We wrześniu będą podjęte decyzje co dalej. 

foto: archiwum TKK

Komentarze  
+2 # Lux 2021-06-15 14:03
A na jesień 4 fala i znowu wszystko zdalnie :oops: :oops:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Teq 2021-06-15 16:30
Bejnarowicz jak Morawiecki ogłasza koniec epidemii?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # refleksja 2021-06-15 22:02
Dla zwykłego, biednego mieszkańca Kołobrzegu sposób obradowania tych"wybrańców narodu" ,nie ma najmniejszego znaczenia.W mieście dobrze się będzie mieć rządząca sitwa Platformy Obywatelskiej z nic nie znaczącymi przystawkami. Jakieś uzależnione dąbkowskie z zawadzkimi i im podobna prodeweloperska zbieranina. A reszta jak niewolnicy za opodatkowaną najniższą krajową,bez prawa upomnienia się o podwyżkę,mają pracować na właścicieli hoteli,którzy pobrali ogromne pieniądze w ramach covid i dla nich dalej rząd PiS-u jest niedobry. Tylu złych ludzi ,jak w Kołobrzegu ,to chyba nie ma w żadnym innym polskim mieście. Na czele z Panią prezydent.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Demokracja Ludowa 2021-06-16 13:50
Myślę , że dla kołobrzeskiej "fasadowej demokracji" jest bez różnicy czy rada ma obradować zdalnie , czy też w zwykłym trybie , decyzje i tak zapadają w wąskim gronie " starych kolesi " - reszta to tylko pic na wodę i fotomontaż .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # szkoły 2021-06-16 18:18
A dzieci i młodzież wrócili do szkół. W innych miastach lekarze rodzinni już normalnie przyjmują. Więc dlaczego urzędnicy nie mogą wrócić do urzędów. Tylko należy wpuszczać petentów w maseczkach jak to ma miejsce w sklepach, autobusach pociągach...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Matylda 2021-06-20 00:44
Bo nie po to pchali się do koryta żeby własną skórę narażać a zwłaszcza przy korycie higiena zalecana
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook