Podczas dzisiejszej Komisji Rewizyjnej radni omawiali protokół z przeprowadzonej kontroli dotyczącej zagospodarowania terenów zielonych przy Alei Św. Jana Pawła II. Pod lupę poszła kwestia gwarancji po wykonanej inwestycji, przeprowadzonego przetargu, a także oświetlenia przejść dla pieszych.

Na początku ubiegłego roku po wielu przetargach udało się wyłonić wykonawcę na zagospodarowanie terenu zielonego wzdłuż  Alei Św. Jana Pawła II. Inwestycja ta niemal od pierwszego etapu realizacji budziła wiele kontrowersji, zarówno wśród mieszkańców jak i radnych. Miało być kolorowo, ale tak się nie stało. Dzisiaj radny Bejnarowicz pytał o kwestię dotyczącą gwarancji. Przypomnijmy, gwarancja na rośliny wynosi 60 miesięcy.

Maciej Bejnarowicz miał także uwagi dotyczące wyboru projektanta. Radny przypomniał, że jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu do urzędu wpłynęła opinia innego architekta, która jednoznacznie krytycznie odniosła się do wybranego projektu. Jacek Woźniak zgłosił także wątpliwości dotyczące oświetlenia przejść dla pieszych.

Projektu nie dało się jednak wycofać. Ale jak podkreśla Janusz Strucki wszystkie zasadzone rośliny się przyjęły. Jak mówi Ewa Pełechata tę inwestycję można oceniać różnie, ale trzeba przyznać że rośliny wzdłuż Alei rosną na potęgę.

Doświadczenie z tą inwestycją według Macieja Bejnarowicza pokazało, że takich projektów nie powinno się zlecać obcym firmom. Stąd decyzja o powołaniu niedawno ogrodnika miejskiego wydaje się jak najbardziej trafna. Według Jacka Woźniaka to jedna z lepszych decyzji tej kadencji.

Umowę na bieżące utrzymanie terenu zielonego wzdłuż Alei miasto podpisało z Zielenią Miejską.

 

 

Komentarze  
-6 # moja opinia 2021-06-15 22:20
Pani Pełechata jest uwznioślona pełnią mądrości i jak Ona już coś powie,to jest to powiedziane. Tu też Jej jakże bezdenna mądrość zakwita w postaci stwierdzenia ,że "rośliny rosną na potęgę".Tyle tylko,że jak się patrzy na te rośliny,to widać jakby monotonne ,jednostajne złogi byle jakich porostów. Pytanie mam do Pani Pełechatej -gdzie tu jest jakieś naturalne piekno,które stało u progu założeń do ustrojenia w zieleń tej ulicy. ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook