Miasto powoli przygotowuje się do uruchomienia darmowych programów zdrowotnych. Wzorem ubiegłego roku będzie rehabilitacja seniorów, USG i mammografia piersi czy badania w zakresie wczesnego wykrywania osteoporozy.

Z tysiąca miejsc wykorzystano 673. Tylu seniorów skorzystało w ubiegłym roku z zabiegów rehabilitacji, realizowanych przez 4 kołobrzeskie podmioty. Miejsca zostały, bo w związku z pandemią zawieszono wykonywanie świadczeń. W tym roku program wraca. Cała procedura nieco się wydłużyła, bo miasto czekało na umowę z NFZ, w ramach której otrzymało dofinansowanie do tego programu w wysokości 120 tysięcy złotych. 

Miasto będzie też zachęcać do badań USG i mammografii piersi. W ubiegłym roku z tych badań skorzystały 369 kobiet, w wieku 20 - 49 lat. W sumie wykryto 78 przypadków nieprawidłowości. 

Badania densytometryczne w ramach wczesnej profilaktyki osteoporozy dla osób od 50 roku życia wykonano u 507 mieszkańców. U 93 osób badanie wykazało osteoporozę, u 129 osób osteopenię. Program osteoporozy będzie w tym roku rozszerzony ima ruszyć już 1 lipca. 

Jeszcze nie wiadomo co z programem szczepień przeciwko grypie dla osób 65 +. To w tej chwili program zagadka. W ubiegłym roku mimo czterech prób nie wyłoniono operatora i nie zrealizowano programu.

Przypominamy, że z programów i badań mogą korzystać mieszkańcy posiadający Kołobrzeską Kartę Mieszkańca.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook