Czy Rady Osiedli powinny funkcjonować w Kołobrzegu? Za tym opowiedziało się 95 procent mieszkańców biorących udział w przeprowadzonych ostatnio konsultacjach społecznych. Ale to radni będą podejmować ostateczną decyzję. Projekt uchwały w tej sprawie może trafić już na najbliższą sesję Rady Miasta.

Od 11 maja do 8 czerwca odbywały się konsultacje społeczne w sprawie przyszłości Rad Osiedli. Wzięło w nich udział jedynie nieco ponad 500 kołobrzeżan, ale zdecydowana większość z nich była przeciwna zniesieniu Rad.

Raport z konsultacji społecznych został przedłożony radnym miejskim i to oni będą teraz decydować czy Rady Osiedlowe powinny zostać zlikwidowane czy nie. W radzie miasta głosy są podzielone. Mimo, że frekwencja podczas konsultacji była niska, to według Dariusza Zawadzkiego trzeba dać im szanse na dalsze funkcjonowanie, ale należałoby je zreformować.

Podobnego zdania jest również Bogdan Błaszczyk. 

Według Piotra Lewandowskiego zainteresowanie mieszkańców Radami Osiedlowymi jest na tyle małe, że trzeba zastanowić się nad sensem ich dalszego funkcjonowania.

Komentarze  
+5 # pracz 2021-06-17 12:41
Nie chce mi się sprawdzać ale w wyborach głosy oddało też chyba coś koło 500 osób(ale nie we wszystkich osiedlach potrzebne było głosowanie). Nikomu niepotrzebny twór, który powinien być zlikwidowany już dawno temu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Fuller 2021-06-17 13:00
500 osób w skali miasta to ile? 1-1,5%? To chyba tyle ile wyniosła frekwencja w wyborach do rad osiedli. Zlikwidować i przeznaczyć kasę na coś sensownego, np. na place zabaw. Tylko tak jak się wypowiada Błaszczyk, Zawadzki, że chcą referomować to pitu pitu nic się nie zmieni i rad nikt nie zlikwiduje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Fasadowa Demokracja 2021-06-19 00:24
Z Radami Osiedli oczywiście bez zmian , przecież to jest twardy elektorat POkomuchów .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook