W przyszłym roku może zostać oddany do użytku pierwszy budynek na Witkowicach z mieszkaniami na wynajem. Dzisiaj prezydent miasta przedstawiła propozycję regulaminu przyznawania takich lokali.

Ponad 26 milionów złotych będzie kosztować budowa pierwszego etapu inwestycji, w ramach której na Witkowicach powstaną mieszkania na wynajem. W pierwszym etapie powstaną cztery 6-kondygnacyjne bloki czyli 128 mieszkań. Całe osiedle ma być ekologiczne, przyjazne rodzinom z dziećmi i osobom niepełnosprawnym. 

Dzisiaj prezydent miasta przedstawiła propozycję regulaminu przyznawania mieszkań.

O przydziale mieszkań ma decydować zespół powołany przez prezydent. By starać się  o taki lokal trzeba być mieszkańcem Kołobrzegu, płacącym podatki w mieście. Trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek, tylko przez internet. Dodatkowe punkt otrzymają rodziny z dziećmi, osoby do 35 roku życia osoby 65+ czy osoby niepełnosprawne.

Kryterium dochodowe to minimum 150% najniższej emerytury, renty czyli – w przypadku rodziny wieloosobowej to 1876 zł, oraz 210 % najniższej emerytury, renty – w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego czyli 2626 zł.

Co ważne. Miasto chce wprowadzić kaucję zabezpieczającą umowę najmu. Ma to być sześciokrotność miesięcznego czynszu. Sam czynsz, do którego miasto będzie dopłacać nie został jeszcze ustalony.

Przygotowany przez urząd regulamin jest dokumentem otwartym. To oznacza, że w trakcie dyskusji m.in. z radnymi, mogą w nim zostać wprowadzone zmiany.

Komentarze  
+3 # ZZZ 2021-07-23 23:00
Co ma z tym BIK wspólnego ? Jest wiele osób przyzwoicie zarabiających, płacących zobowiązania, bez komorników, itp ale nie mogą przejść weryfikacji w banku bo w BIK-u mają wpisy za jakieś stare mandaty, dziwnie rozliczenia z różnymi nieuprawnionymi roszczeniami co czasami ciężko odkręcić. Jednym z pierwszych haseł pod projektem było, że jest , to możliwość dla osób, którym bank nie chce udzielić kredytu mieszkaniowego. Zróbcie zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami, większą kaucję, kryterium dochodu, itp. Im prostszy regulamin, tym mniej mozliwości nadużyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook